Natursept lizaki na gardło

Chorujące dziecko bywa marudne. Często odmawia przyjmowania tabletek, bo nie chce lub nie umie ich ssać. Z bolącym gardłem odmawia również jedzenia. Co w tej sytuacji?

Rozwiązaniem mają być lizaki na gardło Natursept. Czy warto?

imagesNasza trzylatka lizaka z chęcią przyjęła. Czy pomogło na ból gardła? Trudno powiedzieć. Dziecko twierdzi, że tak, jednak na ile to wpływ lizaka, a na ile cukru? Czy efektem nie było zwiększenie ilości śliny podczas lizania słodkiego lizaka?

Spójrzmy na skład:

cukier, syrop maltozowy, kwas cytrynowy, aromat naturalny, kwas askorbinowy, wyciąg suchy z porostu islandzkiego, ekstrakt gęsty z korzenia prawoślazu, suszony koncentrat aronii, wyciąg z liści szałwii, czerwień buraczana, kompleksy miedziowe chlorofili oraz chlorofilin.

Na 5 pozycji witamina C, potem porost islandzki i dalej prawoślaz. Teoretycznie w lizaku znajdują się pewne składniki, które mogą pomagać. Niestety próżno ich szukać w pierwszych trzech pozycjach składu – co sugeruje, że jest ich niewiele.

Jak działa? Producent przede wszystkim zwraca uwagę na to, że nawilża i odświeża.

Lizak można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia – trzy razy dziennie.

Cena? Za 6 sztuk – 8 złotych.

Nasza ogólna ocena

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Justyna Justyna

    Lizaki na ból gardła to ciekawy pomysł tylko że jest jeden problem- nie działają przeciwbakteryjnie- ich główne zadanie to nawilżanie radła.