Najstarszy ojciec świata

Ma 96 lat. I korzysta z życia. Już po raz drugi został najstarszym ojcem świata.  Dwa lata temu urodził mu się pierworodny syn, a niedawno drugie dziecko.

Ramdżit Raghav pochodzi z Indii. Właśnie pobił swój rekord sprzed dwóch lat, gdy po raz pierwszy został najstarszym ojcem świata.  Zaznacza, że właśnie urodzony syn to „wola Boga”. Podobno gdy lekarze odbierający poród dowiedzieli się, kto jest ojcem nowonarodzonego dziecka nie mogli powstrzymać śmiechu.

Ramdżit do emocji, jakie budzi, podchodzi ze spokojem. Jak donoszą media jest skromny.  Najstarszy ojciec na świecie jest rolnikiem, a dla swoich dzieci marzy o posadzie w instytucjach rządowych, które mogą gwarantować stabilność zatrudnienia i dobre dochody.

Dziennikarze bez skrępowania pytają o sposób 96-latka na seks i o to, czy stosuje środki na potencję. Ten niezmiennie odpowiada, że stara się zdrowo żyć, zwłaszcza komponować dietę na bazie mleka, masła i migdałów.

Właśnie urodzony syn to owoc miłości do drugiej żony Shankuntali (54 letniej), poznanej 22 lat temu, 25 lat po śmierci pierwszej małżonki.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. mila mila

  Tak sobie myślę, że to trochę egoistyczne..Bo nie oszukujemy się, ile on dożyje, do 5 urodzin??

  • ewanka ewanka

   E tam nie wygląda na tyle lat, zwłaszcza że jeszcze krzepko trzyma dzieciaka :-) Ale podziwiam matkę w tym wieku urodzić ??

 2. OlkaG OlkaG

  No przyznam, że jest to szokujące… Swoja drogą mama też już nie pierwszej młodości… A co się stanie z maluszkiem, kiedy ich zabraknie? To pewnie pytanie retoryczne…

 3. Marzena Marzena

  Jak to mówi staropolskie przysłowie „Na wszystko jest czas”. Dziecko musi mieć czas na to, że dojrzeje w dobrej rodzicielskiej opiece do wieku tzw. samodzielnego. Założywszy, że mężczyzna, który został ojcem w wieku 96 dożyje setki jaką mamy szansę na to, że dziecko będzie już samodzielne? Można przypuszczać, że matą nie została równolatka ojca, ale wziąwszy pod uwagę, że są to Indie, kultura mocno patriarchalna, gdzie wdowieństwo raczej nie jest dobrze kojarzone przez nas Europejczyków. Hmmm. Bardzo hmmm.

  • OlkaG OlkaG

   Marzeno – matka dziecka ma 54 lata – czyli też nie pierwszej młodości.

 4. Daniel Daniel

  A wziął ktoś pod uwagę, że to mogła być ciąża nieplanowana (niektórzy mówią o egoiźmie)? Czy każda kobieta uprawiająca seks w wieku 54 lat spodziewa się ciąży?

Polecane tematy