Najpopularniejsze misie

Znacie ten kawał? Jakie są najpopularniejsze misie w Polsce? „Mi się nie chce…”. Coś w tym jest.

Jednak dzisiaj o trochę innych misiach. Misiach przytulankach, tych, których nie brakuje w pokoju żadnego dziecka. Chyba każdy maluch ma co najmniej jednego misia: dużego, małego a nawet ogromnego. Misie pojawiają się już na karuzelach zawieszanych na łóżeczkami, jako niewielkie zabawki nad wózkiem i z czasem stają się strażnikami snu dziecka.

Misie w sklepach to odzwierciedlenia komercyjnych pierwowzorów, misie no name, jak również przytulanki wykonywane ręcznie. Do wyboru, do koloru.

Pierwsze misie

Miś jako zabawka debiutuje w XIX wieku, kiedy pluszaki zaczęła szyć Margarete Steif, niemiecka indwalidka, sparaliżowana na skutek choroby Heinego-Medine. W 1880 siostrzeniec kobiety wpadł na pomysł, by ręcznie wykonywane zabawki udoskonalić i otworzył pierwszą fabrykę, w której produkowano misie, zabawki dla dzieci.

W 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki ustanowiony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzisiaj obchodzimy go każdego roku 15 listopada.

Miś Kubuś Puchatek

kubus-puchatek-lapacz-mioduPierwsza książka o Kubusiu Puchatku pojawiła się już w 1926 roku. Pluszak, którego dzisiaj znamy to postać Disne’yowska. W mniejszym stopniu uroczy bohater bajek Milne’a. Dziś Kubuś Puchatek to znak towarowy The Walt Disney Company.

Miś Uszatek

mis uszatekMiś Uszatek to główny bohater dobranocki emitowanej w latach 1957-1987.  Postać uroczego misia znana była z bajki Czesława Janczarskiego. Miś z jednej strony był zabawką, z drugiej przyjacielem wszystkich małych dzieci, kolegą z przedszkola, uwielbianym i podziwianym.

Miś Colargol

mis colargolPostać z bajki emitowanej w latach 1967-1974. Stworzona przez francuską pisarkę Olga Pouchine. Miś z filmu znany jest w Polsce i Francji jako Colargol, w USA, Wielkiej Brytanii jako Barnaby, w Kanadzie jako Jeremy.

Troskliwe Misie

troskliwe misiePropozycja amerykańsko-kanadyjsko-francuska. Postaci troskliwych misiów zostały stworzone w 1981 roku. W bajce występuje sporo misiów, które się przyjaźnią ze sobą i mają własne, odpowiedzialne misje.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. monika06 monika06

    moi ulubiency z dziecinstwa-zawsze o takim mega duzym przytulaku marzylam….teraz corka jest wielka kolekcjonerka wrecz maskotek, choc nie ukrywam, ze to troszke moja inicjatywa byla, teraz, kiedy nas stac juz na wiecej chcemy w ten sposob, choc troszke siebie zaspokoic, a przy tym i dziecko….

  2. Dodo Dodo

    Wszystkie te misie były i są słodkie. Jednak moje ulubione były Gumisie :) całą ich zgraja. Oczekiwanie na niedzielną bajkę było czymś wspaniałym. Teraz brakuje takich można to powiedzieć „normalnych bajek” z różnymi misiami :)