Najpopularniejsze imiona w 2013 roku

Miniony 2013 rok bezsprzecznie należał do Len i Jakubów. Przez ubiegły rok przyszło na świat 10 tysięcy dziewczynek, którym nadano imię Lena i 9 tysięcy chłopców o imieniu Jakub. Poza tym dużym zainteresowaniem nadal cieszyły się imiona: Julia, Maja, Zuzanna oraz Kacper, Szymon i Filip.

imie-dla-dzieckaPowyższe dane pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które na podstawie numerów PESEL przeanalizowało najpopularniejsze i najmniej popularne imiona nadawane w 2013 roku. Okazuje się, że od 10 lat preferencje rodziców są bardzo podobne a lista najchętniej wybieranych imion nie różni się znacznie od wielu lat. W ubiegłym roku nastąpił jednak przełom. Najpopularniejsze dotąd imię dla dziewczynki Julia spadło na drugą pozycję, a na pierwszym miejscu w 2013 roku pojawiało się imię Lena.

Najmniej popularnymi imionami w ubiegłym roku okazały się: Józefa, Stanisława, Bronisława, Eleonora, Jessika czy Karmen. Imię Nikola nadawane było częściej niż niegdyś bardzo popularne Anna. Dość nietypowo zostały nazwane cztery dziewczynki urodzone w 2013 roku: Telimena, Ofelia, Odeta i Scarlett. Nietypowymi imionami wśród chłopców okazały się: Modest, Anatol, Collin, Jack, Philipp.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. MartaB MartaB

    Niewiele sie zmienilo w tej kwestii w przeciagu kilku lat…kiedys marzyla mi sie Zuzanna, juz jako mala dziewcynka postanowilam, ze nazwe tak coreczke, gdzie to imie w ogole nie cieszylo sie popularnoscia…w ostatnim czasie jednak zmienilam zdanie ;-) jezeli poszczesci mi sie i kolejnym dzieckiem bedzie dziewczynka z pewnoscia bedzie nosila inne imie!

    • Dorota Dorota

      Hmm…często jest jednak tak, że nadaje się jakieś imię, a potem za 3-4 lata przychodzi moda. też tak bywa :)

Polecane tematy