Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2017 roku: najwięcej Julek i Antosiów

Ministerstwo Cyfryzacji podało do publicznej wiadomości informację dotyczącą tego, ile i jakie imiona nadawali w pierwszej połowie 2017 roku (od 1.01 do 30.06 2017 roku) rodzice swoim dzieciom.

Zdecydowanie najwięcej przyszło na świat dziewczynek – Julek (4677), imię Zuzanna otrzymało 4587 dziewczynek, na trzecim miejscu króluje imię Maja (4108). Kolejne miejsca należą do Zofii, Leny i Hanny. Wśród chłopców najpopularniejsze okazało się imię Antoni (5015), następnie Jakub (4505) i Jan (4165). Kolejne miejsca należą do Szymona, Franciszka i Filipa.

W porównaniu do 2016 roku w rankingu najpopularniejszych imion nastąpiły pewne zmiany.

najpopularniejsze imiona 2017

Z podium spadło imię Zuzanna i Jakub, które były najpopularniejsze w 2016 roku. W tym roku najpopularniejsze imiona to Julka i Antoni. Coraz rzadziej nadajemy dzieciom również nietypowe imiona typu – Brandon, Jesika czy Jasmina.

Dużą popularnością cieszą się nadal imiona: Alicja, Hanna, Zofia, Lena, Amelia, Oliwia, Laura, Anna i Lilianna a wśród chłopców: Szymon, Franciszek, Wojciech, Kacper, Mikołaj, Filip i Aleksander.

Zaskoczeni?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy