Najpopularniejsze imiona w 2014 roku

Jakie były najpopularniejsze imiona w 2014 roku?

W Białymstoku, Wrocławiu, Bydgoszczy i Katowicach najpopularniejszym imieniem dla chłopca w 2014 roku był Jakub. Z kolei w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie najczęściej chłopcom nadawano imię Jan. To niekwestionowani faworyci zestawienia.

562110_346370578765162_1299107471_nWśród imion żeńskich panowała większa różnorodność. W Katowicach i Wrocławiu królowało imię Hanna. W Łodzi najczęściej rodziły się Julie. W Krakowie i Bydgoszczy najpopularniejsze było imię Zuzanna, a w Warszawie od kilku lat niezmiennie Zofia, podobnie zresztą w Poznaniu. W Białymstoku najpopularniejszym imieniem żeńskim w 2014 roku było imię Aleksandra.

Równie popularne, bo w pierwszej piątce w 2014 roku najczęściej nadawanych imion, były imiona: Lena, Kacper, Maja, Antoni, Filip.

Najmniej popularne imiona? Tycjan, Timur, Jaskier, Rewko, Tamara, Rita, Kora, Klementyna i Leopold.

Od 1 marca 2015 roku (czyli już za niespełna trzy miesiące) wchodzi w życie nowelizacja przepisów dotyczących nadawania imion. Rodzice będą mogli z większą łatwością nadawać imiona obco brzmiące.

Dla rodziców, którzy zmienili zdanie, co do wybranego imienia dobra wiadomość jest taka, że w ciągu pół roku od nadania imienia dziecku można w miarę prosto, za opłatą, to imię zmienić.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. ola ola

    Mamy Ninę i Kacperka :)

  2. an an

    moje dzieciaki to Maksymilian i Karolina :)