Najpiękniejsze książki świąteczne dla dzieci. Nasze typy

Nic tak dobrze nie wprowadza w atmosferę świąt, jak pięknie wydana książka świąteczna dla dzieci. Poniżej zamieszczamy kilka sprawdzonych propozycji dla dzieci w różnym wieku. Świetnie nadadzą się na prezent na mikołajki lub pod choinkę.

„Kuku zostaje Świętym Mikołajem” Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski

Jak zostać Świętym Mikołajem? I czy w ogóle dziecko może nim być?

Oczywiście, że tak. Kuku zadaje kilka trudnych pytań. Między innymi o to, dlaczego nie wszyscy dostają prezenty od Mikołaja. Dziadek tłumaczy mu, dlaczego tak się dzieje. Niektórzy dorośli nie dostają prezentów od Mikołaja zazwyczaj dlatego, że zapominają napisać list, są  samotni, często schorowani.

Dlatego warto pomóc Świętemu Mikołajowi i zrobić coś dobrego.

Monika Kamińska tworzy prostą, ciepłą historyjkę, która inspiruje do pomagania. To wartościowa pozycja z ciekawymi ilustracjami. Polecamy ją dla dzieci 5+ i do samodzielnej lektury dla dzieci rozpoczynających czytanie. Plus za twardą oprawę, duże ilustracje i piękne wykonanie.

Czas na choinkę. Patricia Toht

Na pierwszej stronie jest miejsce do wpisania imienia – dla kogo jest to świąteczny prezent. Dla Asi, Lenki, Bartka czy Wojtka?

Dla kogo?

Książka jest pięknie wydana, a w środku trójwymiarowa, z ciekawą rozkładaną choinką. To dodatkowy bonus.

Opowiada o choince, jak to „zwykłe” drzewko staje się tym jedynym w swoim rodzaju, świąteczną ozdobą. Idealna krótka opowieść dla najmłodszych dzieci. Także do samodzielnego czytania. Piękne wydanie!

Zły Kocurek. Gwiazdka

Któż nie zna Złego Kocurka? To już postać kultowa. Tym razem charakterny czarny łobuziak przeżywa święta. I okazuje się, że gwiazdkowe prezenty go niestety…rozczarowują. Czy czarny kot odnajdzie prawdziwą magię świąt?

Jeśli zależy Ci na zabawnej, lekkiej, łatwej w czytaniu świątecznej lekturze, sięgnij po tę książkę koniecznie!

Basia i Boże Narodzenie

Któż nie zna Basi? Jeśli jest taka osoba, niech natychmiast nadrobi zaległości. Może sięgać właśnie po prezentowaną niżej część świąteczną.

Święta w tym roku u Basi będą inne. Wszystko dlatego, że mama złamała rękę. I kto zajmie się wszystkim? Okazuje się, że na szczęście wszystko dobrze się kończy, bo Basia to zabawna i mądra dziewczynka i znajdzie rozwiązanie w każdej sytuacji.

Sięgnijcie po tę książkę koniecznie. Będzie idealna dla młodszych dzieci i tych w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

 

Przygoda u Świętego Mikołaja, Joanna Krzyżanek

Piękna opowieść o świętach połączona ze smacznymi przepisami? Oto ona.

Wszystko zaczyna się wtedy, kiedy Ignaś Ziółko i Kminek otwierają świąteczną księgę. I tak trafiają na grzbiecie renifera do domu Świętego Mikołaja. Co się dzieje potem? Okazuje się, że Święty Mikołaj zniknął, a święta Bożego Narodzenia są zagrożone. I co teraz?

Koniecznie przeczytajcie, czy uda się uratować święta! Książka do wspólnego czytania dla wszystkich i do samodzielnej lektury dla dzieci dobrze czytających.

książeczki świąteczne

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczna opowieść. Aniela Cholewińska-Szkolik

Lubcie zwierzęta? Istnieje duża szansa, że polubicie też Misię. To urocza dziewczynka. Pewnego dnia znajduje w śniegu ptaszka, postanawia mu pomóc. W Wigilię tuż obok jej domu w zaspę spada renifer z zaprzęgu Świętego Mikołaja. Co się dzieje? Czy dziewczynka rozwikła tą zagadkę? Czy uda się jej uratować ranne zwierzęta?

To na tyle.

A Wy, jakie książki świąteczne polecacie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.