Najlepsze książki dla dziewięciolatki. Ranking 9-latki

Czytanie książek to fantastyczna przygoda. Wiedzą o tym także dzieci, zwłaszcza te, które zdążyły już „przepaść na dobre”. Na przykład nasza dziewięciolatka, która postanowiła podzielić się tytułami, które szczególnie poleca dla dzieci w swoim wieku. Oto one – polecane książki dla dziewięciolatki. Dodacie coś do tej listy?

książki dla dziewięciolatki

Jakie książki dla dziewięciolatki? Seria „Zaopiekuj się mną”

Molly ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzętami. To czyni ją niesamowitą dziewczynką, która jak nikt inny rozumie czworonożnych przyjaciół i zawsze spieszy im z pomocą. Jest wrażliwa, empatyczna i pełna niesamowitych pomysłów. W przyszłości chce być weterynarzem, jak tata. Póki co przeżywa pełne wzruszeń przygody.

Seria „Emi i tajny Klub Superdziewczyn”

„Emi i tajny Klub Superdziewczyn” to seria opowiadająca o przygodach dzieci w młodszym wieku szkolnym. Polecana już zerówkowiczom, ciekawa jest także dla starszych dziewczynek, w pierwszych klasach szkolnych.

Przygody Emi zaczynają się w zerówce, kiedy dziewczynka wraz z innymi koleżankami zakłada Tajny Klub, do którego z czasem dołącza także chłopak. Dzieci przeżywają różne przygody, uczą się współpracy, budowania wartościowych relacji. Każdą z części można czytać w dowolnej kolejności, jednak oczywiście najlepiej zacząć od pierwszej.

„Magiczne drzewo”

„Magiczne drzewo” to seria bardzo popularnych książek Andrzeja Maleszki. Każda książka opowiada o niesamowitych przygodach Gabi, Filipa i Kukiego. Jest bardzo dynamiczna, atrakcyjna pod względem humorystycznym, lekka, dlatego czyta się ją naprawdę szybko, przepadając do reszty.

Przygody dzieci zaczynają się od burzy, kiedy piorun uderza w wiekowy dąb. Ten rozpada się. Z drewna powstają przedmioty, które wykazują magiczną moc, a następnie trafiają w różne zakątki świata. Pierwszym z nich jest magiczne czerwone krzesło…

Seria Biura Detektywistycznego Lassego i Mai

Lasse i Maja to przyjaciele chodzący razem do jednej klasy. Co ich odróżnia od innych dzieci w ich wieku? Z pewnością wielki spryt, spostrzegawczość, odwaga i inteligencja, które pozwalają rozwiązać kryminalne zagadki. Jeśli myślisz, że są one proste do rozwikłania, bardzo się mylisz. Każda książka jest zaskakująca, a finał historii trudny do przewidzenia.

„Dzieci z Bullerbyn”

„Dzieci z Bullerbyn” to klasyka nad klasykami. Powieść szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren znana na całym świecie. Na tej opowieści wychowało się kilka pokoleń Polaków. Któż nie wie, kto to Lisa, Anna, Britta, Olle, Lasse i Bosse?

Co ciekawe po tylu latach opowieść jest równie ciekawa dla współczesnych dzieci, a nowe wydania podwójnie zachęcają do czytania. Być może właśnie ta książka sprawi, że Twoje dziecko zachwyci się magią książek?

Pippi

Pippi to kolejna niezwykle barwna bohaterka opowieści Astrid Lindgren. Ma 9 lat, rude włosy i mnóstwo piegów na twarzy. Mieszka w Willi Śmiesznotce z koniem i uroczą małpką. Jej mama nie żyje, a tata jest daleko, dlatego Pippi sama dba o siebie i nie sprawia jej to większego kłopotu. Przeciwnie, pokazuje, że jest najodważniejszą dziewczynką na świecie, która nie boi się niczego i ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Ma dwójkę fantastycznych przyjaciół….i tak właśnie zaczyna się niesamowita historia.

„Baśniobór”

„Baśniobór” to bajkowa seria fantasy dla dzieci, która bardzo szybko po premierze znalazła się na liście bestsellerów „The New York Timesa”.

Historia, która mieści się na kilku pokaźnych ponad trzystostronicowych tomach, zaczyna się od wyjazdu Kendry i Setha do dziadka, którego właściwie dzieci nie znają. Nie odwiedzały go wcześniej zbyt często, podobnie jak ich rodzice. Wszystko z powodu osobliwości starszego pana i wyjątkowego braku gościnności.

Wkrótce okazuje się, że dziwaczny staruszek kryje niesamowitą tajemnicę. Dzieci odkrywają, że dom, w którym przebywają, jest pod każdym względem nietypowy.  Okazuje się, że otacza go magiczny Baśniobór, w którym żyją  wróżki, trolle, chochliki, satyry i czarodzieje…

A to dopiero początek…

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ewa Ewa

  Moja Nadia nie może patrzeć na ,,Dzieci z Bulerbyn”. Uwielbia za to całą serię o Zuzie Łobuzie, ,,Klarę” Marcina Wichy, ,,Mortynkę”, serię o Małym Lichu Marty Kisiel także ,,Olesia i Panią Różę” oraz wszelkie książki o kosmosie.

 2. Aleksandra Aleksandra

  Hedwiga (2 części), seria „8+2”

 3. Monika Monika

  Seria „Jak wytresować smoka”, Nela mała reporterka, „Kroniki Archiego”, „Mazurscy w podróży”

 4. Bernadetta Bernadetta

  Ever after high.
  Seria zaopiekuj się mną. Mały książę

 5. Aldona Aldona

  Moja córka czyta wszelakie książki o jednorożcach.