Najlepsze audiobooki dla dzieci – na święta, na urodziny, na prezent

Jest mnóstwo dzieci, które nie wyobrażają sobie wieczoru bez czytania książki. Idealnie, gdy mogą sobie poczytać same lub gdy czyta im książkę bliska osoba. Ciekawą opcją jest ponadto słuchanie książek czytanych przez znanych aktorów. Wybór jest ogromny. Tylko co warto wybrać? Oto nasze zestawienie najlepszych, w naszej ocenie, książek dla dzieci w wersji czytanej. Można je kupić w formie tradycyjnej – pod postacią płyt lub w opcji cyfrowej. W tym pierwszym przypadku należy poczekać na dostawę, w drugim – audiobook trafia niemal natychmiast do nas. A Ty jakie audiobooki dla dzieci polecasz?

audiobooki dla dzieci

Audiobooki dla przedszkolaków. Martynka

„Martynka. Ulubione opowieści” i „Martynka. Niezwykłe opowieści”

Martynka to niesamowita dziewczynka, niezwykle sympatyczna, rezolutna, po prostu nie da się jej nie lubić. Oprócz pięknie wydanych opowieści z Martynką w roli głównej w formie książkowej, z uwielbianymi przez dzieci ilustracjami, dostępne są audiobooki czytane przez Beatę Wyrąbkiewicz.

W ulubionych opowieściach Martynka szykuje prezent dla kochanej mamusi, udaje się z wizytą do lekarza, uczy się jazdy konnej, przeżywa przygody w szkole i nad morzem. Z kolei w niezwykłych opowieściach Martynka wybiera się do zoo, na wycieczkę w góry, idzie do szkoły tańca, opiekuje się małym kotkiem.

Audiobooki dla dzieci. Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci

Dobre maniery są zawsze w cenie. Jednak czy wiemy, jak się zachować w trudnych sytuacjach? Prezentowany audiobook to 22 pouczających historii o rodzinie Wafelków, mieszkających w małym domu. Piękne historie, ciepła fabuła i mnóstwo poczucia humoru.

Audiobook dla dzieci. 12 ważnych opowieści

Kolejna ciekawa czytana książka dla dzieci? Na pewno ta: „12 ważnych opowieści” czytane przez Maję Ostaszewską. Tym razem o miłości, mądrości, sprawiedliwości, odpowiedzialności, szczęściu, uczciwości, odwadze, szacunku, dobroci, przyjaźni…12 ważnych opowieści to historie o tym, co ważne przedstawione w przystępnej formie.

„Pippi Pończoszanka” i następne części czytane przez Edytę Jungowską

Pippi to niesamowita dziewczynka, której trudno nie polubić. Jest odważna, pewna siebie, da sobie radę w każdej sytuacji. Wydaje się, że niczego się nie boi. Śpi z głową pod kołdrą i nogami na poduszce. Nie ma zamiaru uczyć się tabliczki „schorzenia”, ani chodzić do szkoły. To dla niej strata czasu. Lepsza jest zabawa, wspinanie się na drzewa i podnoszenie konia jedną ręką a także pokazywanie dorosłym absurdów tego świata.

Nie znacie Pippi? Koniecznie sięgnijcie po te audiobooki!

audiobooki dla dzieci

„Dzieci z Bullerbyn”

Edyta Jungowska czyta też dzieciom „Dzieci z Bullerbyn” kolejną niezwykłą książkę napisaną przez Astrid Lingren, będącą lekturą w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Czym jest ta opowieść? To historia kilku przyjaciół, mieszkających w Bullerbyn i chodzących do niewielkiej szkoły. Narratorką jest Lisa, która na początku opowieści ma 7 lat, a pod koniec prawie 10. Mieszka w domu, razem z braćmi. Najbardziej lubi się jednak bawić z Anną…

7 godzin słuchania. Niezastąpiona Edyta Jungowska. Polecamy!

„Opowieści z Narnii” czytają Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert

Narnia to piękna, tajemnicza kraina, zamieszkała przez nietypowe zwierzęta – fauny, satyry, karły…Pewnego dnia, całkiem przypadkowo trafia do niej rodzeństwo – Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja. I to jest początek niesamowitej historii, która wciąga bez reszty.

Dla starszych dzieci oprócz „Opowieści z Narnii” polecamy też niezwykle wzruszającą historię „Bracia Lwie serce”

Ania z Zielonego Wzgórza czyta Joanna Pach-Żbikowska

Pierwsza opowieść o Ani zaczyna się, gdy dziewczynka ma 11 lat. Ania wyróżnia się płomiennymi rudymi włosami, wielką wrażliwością i równie olbrzymią wyobraźnią.  Dziewczynka opuszcza sierociniec i przyjeżdża do Maryli i jej brata Mateusza. Problem w tym, że zaszła fatalna pomyłka, bo Maryla z bratem chcieli pracowitego chłopca, a nie zwariowaną dziewczynkę. Czy Ania zostanie w nowym domu? Czy będzie musiała wrócić do sierocińca?

 

„Kocie historie” Tomasz Trojanowski czyta Jarosław Boberek

Koty to tajemnicze stworzenia. Inspirujące wielu autorów od dawna. Jedną z propozycji, w której odgrywają główną rolę są „Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego w interpretacji Jarosława Boberka.

Koniecznie już teraz poznajcie historie Hermana, Zofii i Genka!

audiobooki dla dzieci

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.