Najgłupsze zabobony ciążowe – przesądy, które nadal mają się dobrze

Choć powszechnie wiadomo, że wiara w zabobony nie ma sensu, to nadal wiele ludowych „prawd” ma się doskonale. Można do nich podchodzić z dystansem, żartować sobie z nich…Jednak nadal sporo kobiet i mężczyzn na wszelki wypadek stosuje się do kontrowersyjnych zaleceń. Tak, żeby nie kusić losu. Oto nasz subiektywny przegląd najgłupszych zabobonów. Znacie je wszystkie?

zabobony ciążowe

  1. Kobieta w ciąży nie powinna słyszeć zapowiedzi w kościele, bo może urodzić głuche dziecko. Dobrze, że w niektórych parafiach ksiądz nie głosi, tylko wywiesza.
  2. Kobieta w ciąży powinna uważać ze zmywaniem naczyń. Najlepiej jeśli w ogóle tego nie będzie robić. Dlaczego? Ponieważ jeśli ochlapie sobie brzuch, jej dziecko będzie alkoholikiem. W ciąży zatem trzeba mieć zmywarkę.
  3. Absolutnie nie powinna wieszać prania, bo dziecko owinie się pępowiną. Pomoc innych niezbędna.
  4. W ciąży nie wolno regulować sobie brwi, bo dziecko urodzi się bez nich.
  5. Absolutnie nie ubierać się na czarno, bo przyjdzie na świat czarnoskóre dziecko. Jesteśmy ciekawi genezy tego zabobonu.
  6. Kobieta w ciąży widząc pożar, nie powinna dotykać dłonią swojej skóry, bo w miejscu, które dotknęła może pojawić się u dziecka po porodzie znamię.
  7. Kobieta spodziewająca się dziecka nie powinna być chrzestną. Dlaczego? Bo jedno dziecko odbierze zdrowie drugiemu.
  8. W ciąży nie wolno się malować, bo dziecko będzie…transwestytą.
  9. Kobieta nie powinna patrzeć w dziurkę od klucza, bo dziecko urodzi się niewidome lub z zezem…
  10. Kobieta w ciąży nie powinna nosić łańcuszka na szyi, bo dziecko będzie owinięte pępowiną.

Znacie inne zabobony ciążowe?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.