Nadpobudliwość? Jest nowy sposób: kawa!

Naukowcy nie poprzestają w staraniach zmierzających do wyprodukowania skutecznych leków wolnych od skutków ubocznych. Ostatnie ich odkrycie udowadnia, że na nadpobudliwość psychoruchową skuteczna może być zawarta w kawie kofeina, która poprawia koncentrację i pozwala poradzić sobie z najbardziej przykrymi  skutkami ADHD. Naukowcy z portugalskiego Uniwersytetu w Coimbrze twierdzą, że terapia kawą to alternatywa dla stosowanych dotychczas leków z metylofenidatem.Naukowcy z Portugalii badali wpływ kofeiny na nadpobudliwość przez pięć lat. Udało się im ustalić, że dostarczanie każdego dnia trzech filiżanek kawy espresso pozwala pokryć deficyt uwagi oraz pozytywnie wpłynąć na aktywność.

Wyniki badań mają stanowić bazę do stworzenia leków z kofeiną, które pozwolą zmniejszyć problem ADHD przy jednoczesnym zminimalizowanych ryzyka efektów ubocznych: w tym bez wykorzystania substancji powodujących uzależnienie. To doskonała wiadomość dla około 7% europejskich dzieci, które cierpią na ADHD.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. miraga_ miraga_

    Rzeczywiście ciekawe odkrycie. Mój bratanek cierpi na ADHD, ale nie przyjmuje na razie żadnych leków.

    • kinia kinia

      a wydawałoby się, że kawa powinna działać wręcz przeciwnie..

Polecane tematy