Na czym polega kalkulator Frankowicza?

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Frankowicze to obecnie bardzo popularny temat. To osoby które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich. Należy pamiętać że jeszcze kilkanaście lat temu banki masowo udzielały kredytów we frankach szwajcarskich. Bardzo wiele osób doprowadziło to do skraju bankructwa. 

Kredyt walutowy co tak naprawdę jest?

Każdy kredyt to zobowiązania w którym bank decyduje się pożyczyć Kredytobiorcy określoną kwotę kredytu, na określony czas oraz na określonych warunkach. Rzeczy te powinny być zawarte w umowie kredytowej. Kredytobiorcę i zobowiązuje się do przestrzegania umowy kredytu i przeznaczenia pieniędzy zgodnie  z zapisami w umowie. 

Kredyt walutowy zwany inaczej kredytem dewizowym. Kredyt ten udzielane jest w walucie innej niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyty walutowe udzielane są w walutach takich jak:

  • Dolar amerykański
  • Funt brytyjski
  • Frank Szwajcarski
  • Euro

Czym jest kalkulator frankowicza?

Zupełnie darmowym narzędziem stworzonym dla Frankowiczów jest kalkulator frankowicza. Narzędzie to zostało udostępnione przez jedną z najlepszych kancelarii po to aby każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich mógł wyliczyć orientacyjną kwotę jaką może starać się przypadku wygrania procesu sądowego.

To zupełnie darmowe i proste w obsłudze narzędzie. Aby z niego skorzystać należy w odpowiednie rubryki wpisać podstawowe parametry umowy takie jak nazwa banku, data rozpoczęcia kredytu, kwota kredytu a także szacowana data zakończenia kredytu. 

Po co z niego korzystać?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się pozwać bank i wstąpić na drogę sądową aby odzyskać utracone pieniądze. Pamiętaj że przy tego typu przedsięwzięciach należy skorzystać z doświadczenia i wiedzy osób które specjalizują się w tej dziedzinie prawa. Musisz wiedzieć że sprawy frankowe są bardzo zawiłe i trudne. Dlatego należy wybrać najlepszych z najlepszych. 

Kalkulator pomaga wyliczyć ci orientacyjną kwotę kredytu. Jednak jeżeli potrzebujesz dokładnej analizy zgłoś się do specjalistów którzy zatrudnieni są w kancelarii. Pomogę ci oni dokładnie przeanalizować wszystkie dokumenty związane z twoim kredytem i powiedzą jakie kroki są najlepsze dla ciebie.

Czy nadal banki masowo udzielają kredytów we frankach szwajcarskich?

Proceder ten został ukrócony. Najwięcej kredytów udzielanych w latach 2005 – 2008. Wtedy to masowo udzielenie kredytów we frankach szwajcarskich. Wiele osób popadł przez to w olbrzymie kłopoty finansowe, z których skutkami zmaga się do dziś. 

Obecnie aby uzyskać kredyt walutowy należy zarabiać i mieć stały dochód z walucie kredytu. Oznacza to że jeżeli ubiegasz się o kredyt we frankach szwajcarskich musisz otrzymywać pensję lub znacznej część we frankach szwajcarskich. Zabezpieczona do kredytobiorców przed wahaniami kursów a także banki. Ma to zabezpieczyć regularną i stałą obsługę kredytu.

Zalety i wady kredytów walutowych

Jak każdy kredyt posiada on swoje wady i zalety. Zaletą kredytów walutowych jest ich niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów złotowych. Dodatkowo jeżeli osoba starająca się o kredyt walutowy zarabia w walucie kredytu nie ponosi ryzyka walutowego. Kolejną zaletą jest likwidacja kosztu spreadu walutowego gdyż Kredytobiorcy który zarabia wrócę kredytu spłaca kredyt walucie w której zarabiam. Unika w ten sposób konieczności przewalutowania pieniędzy i straty na kursie.

Do kredytów walutowych należy zaliczyć mały wybór ofert. Obecnie niewiele osób może starać się o kredyt na budowę. Dodatkowo bardzo małej liczby banku dostępne są produkty takie jak kredyt walutowy. Kolejną wadą jest znacznie wyższy wkład własny niż w przypadku kredytów złotowych. Tutaj wynosi on 30%.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.