Na co zwrócić uwagę, szukając szczoteczki sonicznej?

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Chcesz kupić szczoteczkę soniczną, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? W tym artykule śpieszymy Ci z pomocą. Dzięki niemu dowiesz się, jakie powinny być najważniejsze cechy szczoteczki sonicznej do zębów. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury!

Szczoteczka soniczna należy do grupy szczoteczek elektrycznych. Wytwarza fale dźwiękowe o częstotliwości do 260 Mhz, dzięki czemu wykazuje działanie bakteriobójcze. Główka czyszcząca szczoteczki sonicznej może wytwarzać nawet 96 000 ruchów sonicznych na minutę pracy. Podczas szczotkowania nią zębów zachodzi proces tzw. kawitacji. Cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikrobąbelki skutecznie rozbijają płytkę nazębną, trafiając przy tym do trudno dostępnych miejsc jamy ustnej, np. przestrzeni międzyzębowych. 

Szczoteczka soniczna do zębów – co to jest i jak działa?

Działanie szczoteczki sonicznej jest nie tylko bardzo szybkie, ale jednocześnie w pełni bezpieczne dla szkliwa zębowego i dziąseł. Jej główka wykonuje ruchy wymiatające, które chronią przed uszkodzeniami, a także skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz przebarwienia
z powierzchni zębów. Szczoteczki soniczne posiadają najczęściej kilka trybów pracy i końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu, a także wiele przydatnych funkcji, takich jak czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia, możliwość połączenia szczoteczki z aplikacją w smartfonie itd.

Najważniejsze cechy szczoteczki sonicznej do zębów

Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów powinny gwarantować kompleksową pielęgnację jamy ustnej. Takie urządzenia najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy, spośród których każda osoba może wybrać ten odpowiedni dla siebie, np. codzienne czyszczenie, delikatne szczotkowanie, wybielanie, masaż dziąseł, polerowanie szkliwa, pielęgnacja języka itd. Główka końcówki wymiennej największą prędkość osiąga najczęściej w trybie wybielającym i jest to wówczas 96 000 ruchów na minutę pracy. Ponadto warto odwiedzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, gdzie opisane są najważniejsze parametry popularnych urządzeń. Znajdziesz go w tym miejscu – https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych. Porównane są w nim najpopularniejsze wersje i modele szczoteczek dostępnych na naszym rynku.

Ważna jest również obecność funkcji, które zwiększają komfort użytkowania szczoteczki sonicznej. Są to m.in. timery, które odmierzają dwie minuty niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Inne przydatne funkcje to czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia czy możliwość połączenia szczoteczki z aplikacją w smartfonie. 

Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów z pewnością posiada także wytrzymałą baterię, np. litowo-jonową. Dzięki niej możliwe jest użytkowanie przyrządu nawet przez dwa miesiące bez konieczności podłączania go do ładowarki. 

Warto zwrócić uwagę również na zawartość zestawu, w którym znajduje się dana szczoteczka soniczna. Często obecne są w nich końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu lub inne przydatne gadżety, takie jak stacja dezynfekująca czy etui podróżne.

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?

Wybór właściwej szczoteczki sonicznej powinien być uzależniony od kilku czynników, takich jak chociażby zasobność naszego portfela czy nasze indywidualne potrzeby związane z higieną jamy ustnej. Warto pamiętać, że tak naprawdę każda szczoteczka soniczna zapewni pielęgnację zębów i dziąseł na wysokim poziomie. Tego typu urządzenia jednak różnią się od siebie pod kilkoma względami, np. liczbą trybów pracy, przydatnych funkcji czy też gadżetów dostępnych w zestawie. 

Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki sonicznej, odwiedź ranking szczoteczek sonicznych, do którego link znajduje się we wcześniejszej części artykułu. Znajdziesz tam szczegółowe opisy następujących modeli: Smilesonic EX, Smilesonic UP, Philips Sonicare Easy Clean, Seysso Oxygen, Seysso Basic Edition czy Seysso Professional.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.