Myszka Little Live Pets Cobi – czyli po co dziecku „myszka prawie jak żywa”

W ofercie Cobi znajdziemy wiele interaktywnych zabawek. Wśród nich ważne miejsce zajmują elektroniczne zwierzątka domowe – chomiczki, papużki czy testowane przez nas myszki.

W kategorii myszki dostępnych jest 6 wzorów. Jak zaznacza producent na stronie – każda jest inna, ma inną osobowość, wydaje inne dźwięki, inaczej się zachowuje. Jedna jest głośniejsza, inna szybsza, jeszcze inna uwielbia piszczeć lub być przytulana… Czy tak jest w rzeczywistości i czy zakup myszek Little Live Pets od Cobi to dobry pomysł?

Myszka Little Live Pets Cobi

Myszka Little Live Pets Cobi

Nasz wybór padł na Pieszczoszkę (myszka szara) i Gadułkę (myszka niebieska). I pierwsze co rzuciło się w oczy to to, że oprócz odmiennych kolorów myszki niewiele różnią się od siebie. Włączane zachowują się podobnie. Być może bardziej wnikliwa obserwacja pozwoliłaby na zauważenie podkreślanych przez producenta różnic, ale niestety cechy wyróżniające mogłyby być widoczne na pierwszy rzut oka, a nie są. Rozczarowujące…

Myszka Little Live Pets Cobi

Myszki posiadają mały przycisk pod pyszczkiem, który pozwala na ich włączenie. Po uruchomieniu zwierzątko zazwyczaj błyskawicznie rusza na przód i wydaje radosne dźwięki. Myszce zdarza się westchnąć i zdrzemnąć. Gdy jednak pozostaje aktywna, jest dość szybka i łatwo może wbiec pod szafę czy w inne ciemne miejsce. Warto uważać, bo uwięziona myszka może mieć problem z wydostaniem się – w naszym przypadku często posiłkowaliśmy się długimi i elastycznymi przedmiotami do wyciągnięcia zabawki spod szafy. Plusem jest wytrzymałość elektronicznego zwierzątka, nie ma obawy o uszkodzenie w wypadku zderzenia się z przeszkodą, a nawet w trakcie upadku.

Myszka Little Live Pets Cobi

Do myszek można dokupić akcesoria, takie jak tor (widoczny na zdjęciu, cena około 80 złotych), jak również domek (około 130 złotych). To dość spore koszty, biorąc pod uwagę, że jedna myszka kosztuje około 70 złotych (producent daje roczną gwarancję na zabawkę).

Mimo wspomnianych wyżej minusów, zabawka jest godna uwagi. Wyróżnia się na tle innych, wzbudza pozytywne odczucia, wyzwala w maluchach instynkty opiekuńcze. Może pomóc w przypadku, gdy dziecko marzy o zwierzaku, a z różnych przyczyn, nie może go mieć. Może stanowić też ważną lekcję „poglądową” tuż przed zakupem prawdziwego domowego zwierzątka.

Myszka Little Live Pets polecana jest dla dzieci od 5 roku życia. Zabawki testowała 5-latka i 3-latka.

Polecamy!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ala Ala

    Polecam bardzo u nas to jedna z ulubionych zabawek

  2. Dominika Dominika

    kiedyś chcieliśmy kupić, ale w koncu kupilismy papuzki tej samej firmy