Muzyczny ślimak Little Tikes

Jedyna zaleta tej zabawki to solidne wykonanie oraz wesołe, przyjemne dla oka kolory. Poza tym trudno wymienić jakikolwiek plus. Za to lista wad jest długa i zróżnicowana. Sprawia to, że zabawka nie cieszy, ale…zbiera kurz na dziecięcej półce.

Sprzeczne informacje

Po pierwsze sprzeczne informacje. Na przodzie opakowania producent informuje, że zabawka jest przeznaczona dla dzieci od roku, z kolei już na odwrocie niewielkim drukiem, że mogą się nią bawić dzieci po ukończeniu półtora roku.

Mała stabilność

Muzyczny ślimak został tak pomyślany, że ma plastikowe kółeczka oraz bardzo krótki sznureczek, który ma służyć do prowadzenia. O ile zaprojektowanie krótkiego sznureczka może być tłumaczone względem bezpieczeństwa o tyle słabe wyważenie zabawki już nie ma usprawiedliwienia. Nawet karkołomne próby prowadzenia ślimaka przy użyciu krótkiego sznurka kończą się przewracaniem zabawki.

Bębenek, który nie bębni

Podstawowa część zabawki składa się z dwóch części: cymbałków oraz bębenka. Najpierw o tym drugim. Uderzanie w niego daje głuche odgłosy, ledwo słyszalne. Oczywiście przeciętny rodzic nie wymaga donośnego dźwięku zabawki, ale by odgłos był cichszy niż lekkie uderzanie w parapet…to już budzi niezadowolenie.

Cymbałki

Kolejny minus to cymbałki. Składają się tylko z czterech pól, a dołączone do nich patyczki do grania są bardzo krótkie i przymocowane do równie krótkiego sznurka, co sprawia, że posługiwanie się nimi dla przeciętnego dwulatka stanowi problem, nie wspominając o młodszych dzieciach.

Ponadto ustawienie obszaru z cymbałkami na górze sprawia, że zabawka się przewraca. Dziecko szybko się zniechęca i nie chce się nią bawić, bo nie sprawdza się ani podczas grania, ani podczas ciągnięcia po podłodze…

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. tuana tuana

    Też bardzo nie lubię tej zabawki. Moje dziecko się nią nie bawi w ogóle…Strata pieniędzy.

  2. TikaNika TikaNika

    Nie podoba mi się ta zabawka.