Muzyczna kula Fisher Price

Zabawka jest solidnie wykonana – co jest już chyba wizytówką Fisher Price, firmy produkującej akcesoria dla dzieci już od 1931 roku. Może być nawet oceniona jako ciekawie zaprojektowana– to w końcu rzecz gustu. Jednak od jej zakupu odciągają trzy podstawowe wady: cena, waga oraz fakt, że zabawka nie przyciąga uwagi przeciętnego dziecka na dłużej niż pięć minut. Jest to kolejna zabawka do raczkowania, która nie zdaje egzaminu lub sprawdza się tylko w nieznacznym stopniu.
Funkcjonalność muzycznej kuli postanowiliśmy skonfrontować z opiniami innych rodziców, którzy mieli okazję sprawdzać atuty i wady tej zabawki. Lista wad okazała się w przypadku każdej osoby podobna:

 • ciężar – dla malucha, który w okolicy roku stara się wiele rzeczy podnieść i przenieść ta kula stanowi duże wyzwanie. Podobny opór stawia zabawka, gdy dziecko chce ją podnieść i potraktować jak grzechotkę – co jest naturalną koleją rzeczy – zabawka jest za ciężka i prowadzi do frustracji ze strony dziecka. Ten fakt czyni ją niewygodną i niepraktyczną w codziennym użytkowaniu.
 • duży ciężar zabawki sprawia, że dziecko może dotkliwie się nią uderzyć. Podczas zabawy nie można spuszczać malucha z oczu.
 • nie zachęca do raczkowania – to również bardzo częsta opinia. Jednak tutaj oczywiście z sprawa jest dyskusyjna. Dużo zależy od temperamentu dziecka oraz nastawienia rodziców.
 • cena – kula średnio kosztuje 80 złotych. To sporo jak na zabawkę takiej prostej konstrukcji i o takich mało rozbudowanych możliwościach.
 • dźwięki – dla wielu rodziców denerwujące i zbyt głośne. To jednak sprawa dyskusyjna.
 • zabawka przeznaczona jest dla dzieci od szóstego miesiąca – wiek wybrano raczej nieprawidłowo. Większość mam, które zapytaliśmy zgodnie twierdzi, że zabawka ma szansę naprawdę zainteresować około roczne dziecko. Ten sam fakt potwierdziły testy przeprowadzone przez redakcyjne mamy.
 • wiele mówi opis kilkunastu aukcji z tą zabawką – opisywaną w ten sposób: „stan bardzo dobry, zabawka mało używana”.

 

Plusy:

 • zabawka oparta na mechanizmie „wańki-wstańki”
 • zabawka pchnięta przez dziecko wydaje wesołe dźwięki, a małpka balansuje wesoło na kuli,
 • wielokrotny upadek na kafelki, panele nie jest w stanie jej zniszczyć.
 • łatwo ją czyścić.

A Wy jak oceniacie muzyczną kulę Fisher Price? Napiszcie w komentarzach!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. mama Amelki mama Amelki

  Mamy kulę Fisher Price, aczkolwiek inny model. Zabawka fajna, ale Nasza Mała zainteresowała się nią sporo po etapie raczkowania ;)

 2. HelowaMama HelowaMama

  Znam to. ładnie wykonane, trwałe, kolorowe, estetyczne. Tylko nie wiadomo po co:)