Mustela szampon w piance dla noworodków

Szampon Mustela to jeden z tych produktów, które z przyjemnością podbierałabym dzieciom: ma piękny zapach, delikatną piankową formułę i świetnie się rozprowadza. To, że nie szczypie w oczy to żadna nowość, bo szampony dla dzieci są łagodne i nie znam takich, które powodowałyby tego typu podrażnienia. Jego atutem jest również to, że skutecznie, choć delikatnie oczyszcza skórę głowy i odświeża włosy, które po umyciu stają się gładkie i lekkie. W kilka miesięcy po porodzie, kiedy włoski moich dzieci były wyjątkowo cienkie, użycie Musteli skutkowało ich unoszeniem się do góry.

Zalety

 • SONY DSCmoże być stosowany od pierwszego dnia życia dziecka (z wyjątkiem wcześniaków przebywających w szpitalu),
 • usuwa ciemieniuchę (potwierdzam: co prawda nie jest pewnie w stanie sobie poradzić z mocnymi łuskami, ale pozostałość ciemieniuchy w naszym wypadku udało się mu usunąć, także gdy zmiany wróciły, gdy córka miała dwa latka),
 • zapobiega pojawieniu się ciemieniuchy (nie wiem czy to kwestia tego, że dzieci wyrosły, czy działanie tego szamponu, ale w przypadku młodszego syna używanie tego preparatu znacznie skróciło czas występowania na skórze zmian).
 • pozwala na łatwe odmierzanie dawek szamponu, poprzez naciśnięcie wygodnej pompki,
 • hipoalergiczny, minimalizuje ryzyko powstania reakcji alergicznej,
 • lekki, ciekawy zapach,
 • może być stosowany na łojotokowe zapalenie skóry na twarzy (z takim zaleceniem spotkałam się od dermatolog), ładnie goi zmiany,
 • łatwy w zmywaniu,
 • bardzo wydajny (przy stosowaniu co drugi dzień wystarcza na około 8 miesięcy).

Minusy

 • cena (około 30-35 złotych)
 • nie wiem, czy to tylko mój problem, czy ogólny, ale forma pianki zachęca do kilkukrotnego naciskania dozownika, co sprawia, że zużywa się większe ilości szamponu niż potrzeba.

SONY DSCNie liczyłabym, że szampon Mustela Baby poradzi sobie z mocną, uporczywą ciemieniuchą, jeśli jego stosowania nie połączymy ze specjalnym preparatem, jednak już jako środek profilaktyczny może być stosowany z powodzeniem. Dodatkowo polecam go dla małych dzieci. Cenę w stosunku do jakości i wydajności łatwiej zaakceptować. Nie wygląda już tak zniechęcająco.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Monis Monis

  Mamy ten szampon i też polecamy, gdyby ta cena mogła być niższa..byłby ideałem.

 2. cookkie78 cookkie78

  Dla mnie ten szampon to zupełna rewelacja! Stosuję go u mojego synka od urodzenia i ciemieniucha nie pojawiła się wcale! Szkoda, że nie wiedziałam o nim (może jeszcze go nie było na rynku??) jak starszy synek się urodził. Walka z jego ciemieniuchą była ciężka… Młodszy teraz dzieli się z szamponem ze starszym bratem, bo ten też chętnie myje włoski pianką i jeszcze nie zużyliśmy pierwszej butelki (używamy już 7 miesięcy), więc cena/wydajność jest jak najbardziej ok. POLECAM!

 3. Basia Basia

  Nam pomogl na zaawansowana, kilkuletnia ciemieniuche (nic wczesniej nie pomagalo)-doslownie uzyty z 4 czy 5 razy ipo problemie. Przez 2 minuty intensywnie masowalam, nawet delikatnie drapalam skórę glowy. Pomoglo! Polecam z czystym sumieniem.

 4. Ilona Ilona

  Nam pomógł na zaawansowana ciemieniuche i potem przy systematycznym stosowaniu ciemieniuche nigdy nie wróciła. Jest rewelacyjny.