Mus Gujawa. Jabłko. Banan. Oryginalny Sok

Musy dla dzieci to dzisiaj coś tak oczywistego i tak chętnie kupowanego, że wielu nie wyobraża sobie bez nich życia. Jedną z propozycji z tej kategorii jest produkt Oryginalny sok, w wersji smakowej gujawa, jabłko, banan. Musimy jednogłośnie stwierdzić, że bardzo zaintrygowało nas to niecodzienne połączenie.

Dlaczego uwielbiamy musy?

Musy są lubiane nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych.

Stanowią doskonałą alternatywę dla świeżych owoców i warzyw. Mają wygodną formę, dlatego doskonale nadają się dla małych i dużych. Są wprost niezastąpione poza domem. Dużo łatwiej podać dziecku mus niż obierać świeże owoce.

Nie ma problemu z myciem, krojeniem, ale także w letnie miesiące spada znacząco ryzyko ukąszenia przez owada, czy połknięcia go, gdy niepostrzeżenie zdecyduje się on usiąść na owocu. Musy pod tym względem są dużo praktyczniejsze niż świeże owoce. Co równie istotne można je łatwo otworzyć i zamknąć. Nie trzeba ich spożywać w całości od razu, a to też w przypadku aktywnego, młodszego dziecka ma spore znaczenie.

Oryginalny Sok

Doskonały skład

Musy są tak chętnie kupowane, bo stanowią doskonały sposób na „przemycenie” dziecku cennych składników odżywczych, witamin i mikroelementów.

Większość producentów dba przy tym o „czysty” wartościowy skład. W musach marki Oryginalny Sok znajdziemy gujawę, jabłko i banana.

Przecier z egzotycznej gujawy stanowi 30%, przecier jabłkowy 30% i przecier bananowy 40%. Mus jest zamknięty w zielonym opakowaniu, ma lekko zielony kolor i dość nietypowy smak, choć łatwy do zaakceptowania: słodki, ale jednocześnie orzeźwiający.

Za 110 gramów produktu musimy zapłacić około 2-2,50 złotych.

Polecamy, warto spróbować, zwłaszcza dla gujawy, którą rzadko można spotkać w produktach tego typu. Czym właściwie jest gujawa?

Oryginalny Sok

Jakie właściwości ma gujawa?

Gujawa nie jest popularnym owocem w Polsce. Z zewnątrz może przypominać gruszkę, ma zieloną skórkę, w środku jest różowa, o fakturze przypominającej arbuza.

Gujawa pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Ma mnóstwo błonnika, dzięki temu zapewnia sytość i dobrą przemianę materii. Bogata jest w witaminy z grupy B, A i witaminę C. Co ciekawe gujawa zmniejsza wchłanianie cukru we krwi, dlatego jest popularna osobom cierpiącym na cukrzycę. Jest doskonałym źródłem polifenoli, walczących z wolnymi rodnikami. Doskonale wzmacnia organizm i pozwala skutecznie walczyć z czynnikami chorobotwórczymi.

Gujawa to na tyle ciekawy i wartościowy owoc, że warto włączyć go do menu dziecka, choćby w formie wygodnych w spożyciu musów.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.