MR B – sensoryczny przyjaciel stymulujący rozwój zmysłów

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Zdanie to powtarza się jak mantrę. I dobrze. Warto jednak dodać coś, o czym nie zawsze pamiętamy – bardzo istotne jest, by rozwój przebiegał harmonijne. I w tym kontekście integracja sensoryczna ma ogromne znaczenie. Jej zaburzenia mogą wiązać się z wieloma stresami i niepokojem po stronie rodzica i dziecka, dlatego specjaliści zwracają uwagę, by umiejętnie stymulować zmysły, bez pułapki ich przestymulowania. W tym pomocne są zabawki MRB: babyMRB – grzechotka oraz miniMRB – szeleścik.

Dlaczego integracja sensoryczna jest tak ważna?

Integracja sensoryczna pozwala na odbieranie i prawidłowe segregowanie wrażeń zmysłowych, napływających z poszczególnych kanałów – zmysłu wzroku, słuchu, dotyku, równowagi, ruchu.

To bardzo ważny proces, mający wpływ na rozwój układu nerwowego dziecka. Dzięki integracji sensorycznej niemowlę może zinterpretować sygnały w konfrontacji z poszczególnymi doświadczeniami.

Integracja sensoryczna rozpoczyna się u dziecka już w okresie płodowym i trwa do 7 roku życia. Zaburzenia w tym procesie mogą skutkować problemami z rozwojem dziecka i jego zachowaniem.

Jak wspierać integrację sensoryczną?

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że już od pierwszych miesięcy życia można wspierać rozwój integracji sensorycznej u dziecka. Oczywiście należy robić to w czasie zabawy, w atmosferze  spokoju, miłości, chroniąc siebie i maluszka od napięcia. Ważne, by właśnie tak to się odbywało, bo dziecko, jak najczulszy barometr, rozpoznaje wszelkie emocje rodzica i bacznie obserwuje świat, ucząc się zasad w nim panujących, gdy ma odpowiednie warunki.

Linia_zabawek_sensorycznych_SuperToy_MRB

Sięgając po stworzoną specjalne dla niemowląt zabawkę od polskiego producenta Lullalove, zyskujemy mądrego sojusznika w codziennej zabawie. MiniMRB – szeleścik z serii SuperZabawka MR B  to produkt dobrze znany na polskim rynku, wyrób ręczny, stworzony z miłością do pięknych rzeczy i z myślą o najmłodszych dzieciach. Uszyty z bezpiecznych, miękkich materiałów.

Według zasad mądrego wspierania integracji sensorycznej, należy stymulować najlepiej jeden zmysł naraz. Mr B świetnie do tego się nadaje. Zabawka podobnie jak jej większy poprzednik– jest kolorowa, oddziałuje na zmysł wzroku. Producent wybrał kontrastowe barwy, które są jako pierwsze odbierane przez jeszcze niewykształcone gałki oczne maluszka.

Zabawka posiada wystające większe i mniejsze elementy – uszka, metki wykonane z różnych materiałów, niektóre dodatkowo dają wrażenia przestrzenne, co świetnie rozwija zmysł dotyku niemowlaka. MR B jest miękki, łatwo go zgnieść, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk (oddziałujący na zmysł słuchu). Niewątpliwym plusem jest to, że zabawka jest lekka, dlatego nawet najmłodsze dziecko może ją chwytać i manewrować bez żadnych problemów.

BABY_MINI_MRB_web

Tył uroczego MRB wykonany jest z różnych materiałów o odmiennych fakturach, które zachęcają do chwytania i badania małymi paluszkami różnych powierzchni.

MR B z serii stymulującej rozwój integracji sensorycznej dostępny jest w wersji grzechoczącej (babyMRB – grzechotka), z długimi tasiemkami (zawieszką), przygotowany do mocowania zabawki w wózku, przy fotelu samochodowym.

Czy jest to zabawka godna uwagi?

Nasz testowany egzemplarz: miniMRB – szeleścik .

Tak, szczególnie dla niemowląt. Przykuwa uwagę i zachęca do zabawy – co sprawdziliśmy na naszym trzymiesięcznym małym testerze. :)

Podsumowując: jest to produkt świetnie wykonany, lekki, miły w dotyku, delikatnie szeleszczący lub grzechoczący (w zależności od wybranej wersji). Łatwy w utrzymaniu w czystości – może być prany w pralce!

Drugi testowany egzemplarz

Drugi testowany egzemplarz:babyMRB – grzechotka

Nasza ocena:

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Aska Aska

  uwielbiam te produkty…lubię tę markę.

 2. Monia Monia

  Super!Idealny na prezent

 3. UlaG UlaG

  Mamy termofor od lullalove, czas na grzechotkę. Wydaje się fajna przez to wiązanie bo można sobie wszędzie zawiesić. Takie z plastikowymi „żabkami” mają najczęściej mały rozstaw.

 4. IGA IGA

  wyglądają super :)

 5. Madzik Madzik

  Ciekawa zbawka, ładne kolory :)

 6. Natalia B. Natalia B.

  a jaka cena?

 7. Mariola Mariola

  Bardzo lubimy szeleszczące zabawki:) Są idealne na rozładowanie emocji i nerwów.

 8. Kasienka Kasienka

  Fajny ten MRB mini. Jak mnie czytacie znajomi, rodzina to zamawiam, zamiast fisher price ;)

 9. Kasia Kasia

  a wersja dla dorosłych jest? Bo ja też chętnie :D