Mozaika Quercetti Fantacolor Junior Basic

Odnalezienie ciekawej i zarazem rozwijającej zabawki dla 2 letniego malucha jest nie lada wyzwaniem. W sklepach pełno grających zabawek, które potem terroryzują w domu rodziców, autek czy lal też nie brakuje, lecz dzieci bawią się nimi zazwyczaj chwilę, a potem leżą w kącie. Mozaika Quercetti jest inna – dlaczego?

Bo przede wszystkim potrafi zająć dziecko na dłuższy czas, co jest bardzo dużym plusem, gdy rodzice muszą zająć się domowymi obowiązkami, a do tego potrafi wyciszyć rozbieganego malca.

Firma Quercetti od lat zajmuje się produkcją edukacyjnych zabawek , mnie najbardziej spodobał się model Mozaiki Junor Basic. Zabawa polega na włożeniu kołeczka w odpowiednie miejsce. Można tworzyć swoje pomysły lub skorzystać z 16 dołączonych kart (wystarczy włożyć wybraną pod pokrywę tablicy) i ułożyć motyla czy statek.

Bardzo podobna do tradycyjnej mozaiki z maleńkimi gwoździkami tyle, że elementy są znacznie większe przez co mogą używać ich spokojnie już 2- letnie dzieci. Zabawka przeznaczona zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, mnie wydała się bezpieczna, gdyż kołeczki są dość spore i dziecko nie powinno pokusić się o włożenie ich do buzi. Właściwie znalazłam w niej same plusy:

 • rozwija zdolności manualne dziecka
 • uczy rozróżniania barw
 • pozwala dziecku rozwinąć umiejętność myślenia i kreatywności
 • sprawia, że dziecko bawi się w ciszy i skupieniu
 • kołeczki są duże więc nie stwarzają niebezpieczeństwa
 •  możliwość ułożenia zarówno swoich, jak i szablonowych wzorów zachęca jeszcze bardziej dziecko do zabawy
 • 48 kołeczków sprawia, że nawet przy zgubieniu kilku można nadal tworzyć wspaniałe wzory

Jedyny minus jaki znalazłam to dość chwiejna tablica – a raczej jej stojaki. Ale można położyć ją płasko, co w niczym nie ujmuje zabawie. Ogólnie zabawka dość masywna, a cena (około 50 złotych) wydaje mi się niezbyt wygórowana jak na wiele godzin rozwijającej zabawy.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ewa Ewa

  Podoba mi się :) A macie jakiś pomysł na zabawkę prezent dla 9cio miesięcznego Bąbla? Myślę też czymś co zajmie dziecko an dłużej niż 5 min :)

 2. mila mila

  Czyli ile jest tych zestawów do układania? Ile zestawów…?

  • Wioleta Wioleta

   mila akurat w tym komplecie jest 16 kart – więc 16 możliwości ułożenia obrazków, ale można też ułożyć swoje własne.( Przed zakupem warto upewnić się czy jest tyle kart bo wiem, że sprzedawane są kąplety z 1 kartą)

 3. bela bela

  Wygląda sympatycznie! :)

 4. OlkaG OlkaG

  A mnie właśnie niepokoją te małe elementy… Można się zdziwić CO DZIECI POTRAFIĄ POŁKNĄĆ! Wygląda na interesującą zabawkę, ale chyba jednak dwulatkowi bym jej nie dała.

  • Wioleta Wioleta

   Olka rzeczywiście maluchy mają wielką wyobraźnię. Podobno dziecko jest w stanie połknąć wszystko co przejdzie przez otwór w rolce papieru toaletowego. My same musimy ocenić czy nasze dziecko ma jeszcze odruch wkładania wszystkiego do buzi czy nie, bo rzeczywiście kołeczki aż tak wielkie nie są.Jeśli rodzice boją się, że maluch włoży element do buzi to chyba lepiej będzie jeśli przy każdej zabawie będą mu towarzyszyć. Mnie np. bardzo zaskoczyła wielkość kołeczków, szczerze mówiąc oglądając na aukcjach internetowych myślałąm , że są mniejsze.