MONSTER X TOUR konkurs

komentarzy: 3 03.09.2012

Ryk silników o wielkiej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje, dziesiątki miażdżonych wraków aut. Jesienią  łódzka Atlas Arena i gdańsko-sopocka Ergo Arena stanie się epicentrum motorowej rozrywki za sprawą najlepszych Monster Trucków świata, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie! Zobaczysz niewiarygodne kilkutonowe samochody, które będą ze sobą zaciekle rywalizować podczas ekstremalnych wyścigów i zawodów freestyle. Przekonasz się na własne oczy, jak wysoko potrafią wybijać się w powietrze. Sprawdzisz co dzieje się z osobówkami, które dostaną się pod ich olbrzymie opony oraz jak szybko i swobodnie potrafią szaleć na dwóch kółkach. Natomiast motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach. To wszystko
w ramach pierwszej edycji Monster X Tour w Polsce, która realizowana jest przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA – Monster Truck Entertainment – już w październiku  w Łodzi i Gdańsku!

Drodzy Rodzice, mamy dla Was dwie potrójne wejściówki na to wydarzenie w wybranym przez siebie mieście (Łodzi lub Gdańsku).  Jak można je zdobyć? W dniach od 03.09.2012 do 18.09.2012 wyślijcie do nas zdjęcie z wakacji. Nagrodzimy dwa najciekawsze. Na Wasze odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@sosrodzice.pl. Nie zapomnijcie dołączyć swoich danych adresowych!

Szczegółowy regulamin znajduje się tutaj.

20.10.2012 Łódź, Atlas Arena
Show godz. 14:00
Pit party 12:00-13:30 (wejście do 13:00)

Show godz. 19:00
Pit party 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

28.10.2012 Gdańsk, Ergo Arena
Show godz. 13:00
Pit party: 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 18:00
Pit party: 16:00-17:30 (wejście do 17:00)

PIT PARTY – przyjdź wcześniej, poznaj kierowców, zdobądź ich autograf i zrób sobie zdjęcie z gigantycznymi Monster Truckami!
PIT PARTY to impreza poprzedzająca główne show. Każdy, kto nabędzie bilet VIP będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie. Dodatkowo w paddocku na gości czekać będą napoje chłodzące i gadżety.
Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie  swojego pick-upa F-250 i nazwał BIGFOOT. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce.
Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich „przodków” – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Obowiązkowo auta posiadają aż trzy wyłączniki odcinające zapłon, na wypadek utraty przez kierowcę kontroli nad pojazdem. Innym bardzo ważnym elementem jest zawieszenie – musi być jednocześnie lekkie, jak i odporne na ogromne obciążenia powstające m.in. podczas skoków z ramp oraz innych ewolucji. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności.

Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane „wrestlingiem sportów motorowych”, co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej od 3 dekad popularności. Mimo że w Europie zagościły zdecydowanie później, publiczność starego kontynentu zdążyła już je pokochać. W październiku najlepsze Monster Trucki świata zagoszczą w Łodzi i Gdańsku, aby porwać do zabawy polską publiczność!

* Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zawodnikach, drużynach, samochodach oraz przygotowaniach do show – śledź naszą stronę internetową www.makroconcert.pl , gdzie na bieżąco będziemy umieszczać informacje na temat imprezy! Do zobaczenia w Łodzi i Gdańsku!

ZAPRASZAMY!
20 października – Łódź, Atlas Arena, godz. 14.00 i 19.00
28 października – Gdańsk, Ergo Arena, godz. 13.00 i 18.00

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. ewanka ewanka

    Fajne :-) szkoda że tak daleko ;-(

  2. Dorota Dorota

    Zapowiada się ciekawie…Jak sądzicie? :)

  3. DoDo DoDo

    Myślę, że takie emocje to na pewno sprawią, że każdy będzie się dobrze bawił w trakcie pokazu :)… (zaczynam szukać zdjęcia)