Monopoly Junior – opinie, cena

Jak uczyć dzieci ekonomii? Może w klasyczny sposób, pokochany przez kilka pokoleń? Na przykład za pośrednictwem kultowej gry Monopoly, tym razem w wydaniu dla najmłodszych?

Monopoly Junior otrzymamy w różnej szacie graficznej, polecanej chłopcom, decydowanej dziewczynkom. Możemy grać rozmaitymi postaciami: autami, księżniczkami lub tak jak w tej klasycznej odsłonie kotkiem, pieskiem, statkiem i łódką. Takie uniwersalne figurki mają szansę przetrwać modę na różne postaci bajkowe i towarzyszyć dzieciom przez wiele lat. Tym bardziej, że planszówka polecana jest dla dzieci od 5 do 100 lat :)

Monopoly Junior

Zasady gry są takie same jak w wersji dla dorosłych. Zabawa polega na okrążaniu planszy i kupowaniu pól, następnie na zbieraniu opłat za zatrzymaniu się na naszych polach i wpłacaniu pieniędzy do innych uczestników, jeśli trafimy na ich pole. Dodatkowo na planszy znajduje się pole z niespodzianką, kiedy na nie trafimy, losujemy kartę. Jest oczywiście też więzienie i darmowy parking. Wszystko utrzymane w starannej stylistyce, wyraźne i zrozumiałe dla dzieci, dzięki dostosowanym do ich wieku napisom na polach, łatwemu przelicznikowi za pobyt na danym polu, itd.

Z grą nie ma problemu nasza sześciolatka, ale również niespełna czterolatka. Zabawa się kończy, gdy jeden z graczy traci wszystkie pieniądze i nie ma czym zapłacić.

Monopoly Junior

W wersji bardziej zaawansowanej można również decydować się nad zastawianie posiadanych pól.

Gra zasługuje na czwórkę z plusem, jedyne, do czego można się przyczepić to jakoś papierowych pieniędzy…Poza tym bez uwag!

Monopoly Junior

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.