„Misiostwo świata”

„Misiostwo świata” to zbiór opowiadań, filozoficznych rozważań, w lekkiej, magicznej formie. To trudna do opowiedzenia atmosfera, która staje się fundamentem do mówienia o tym, co ważne w życiu: tolerancji, akceptacji siebie, miłości, lęku,nauce. Poprzez postaci bohaterów: misia Brunona, misia Zimowita, kota Ażura, żółwia Ślamazego i innych autor pokazuje, że każdy może stać się w życiu bohaterem. Każdy może być dobry.

misiostwoNiespiesznie i nie do końca poważnie snuta narracja jest tak urokliwa, że wymusza uśmiech nie tylko na ustach dziecka, ale i rodzica. Gra słów, ciekawy dobór słów czyni te krótkie opowiadanie majstersztykiem wśród podobnych pozycji dla dzieci.

Choć nie lubię pustych zachwytów nad książkami, bo za bardzo przypominają mi strony, na których chwali się wszystko, to moje umiejętności są zbyt ograniczone, by oddać Wam klimat tej książki, bez szkody dla niej samej. Myślę, że wystarczy się zapoznać z jednym z opowiadań, by wiedzieć, co mam na myśli, polecając tę książkę.

Potwierdzeniem tej pełnej peanów recenzji niech będzie fakt, że „Miśiostwo świata” została nagrodzona w II Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren.

Dziękujemy wydawnictwu Publicat za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.