Ustroń dla dzieci – gdzie warto pójść, co robić?

Ustroń to niewielka miejscowość w południowej części województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Chętnie wybierane przez turystów z powodów ładnego położenia – nad Wisłą, w Beskidzie Śląskim i uwarunkowań zdrowotnych – Ustroń to miasto uzdrowiskowe.

Ustroń jest popularne i zimą i latem – również wśród rodzin z dzieckiem – jednak nie nadmiernie oblegane, co sprawia, że naprawdę można tu wypocząć.

Jest tu sporo zielonych miejsc – park kuracyjny z muszlą koncertową, kilkoma placami zabaw oraz tablicą z kuszącym przyciskiem, po którego naciśnięciu poznajemy śpiew najważniejszych ptaków z regionu.

Nie byłoby dziecka, które by nie nacisnęło po przejściu obok…

SONY DSC

„śpiewająca” tablica

Są też rzeźby utworzone z drewna, różnych kształtów, wzbudzające zainteresowanie najmłodszych. Można je nie tylko podziwiać, ale również się na nie wspinać.

SONY DSC

Ustroń Park Kuracyjny

Największe zalety Ustronia dla rodzin z małymi dziećmi?

  • proste trasy spacerowe,
  • liczne dobre ścieżki rowerowe,
  • ciekawe atrakcje w okolicy,
  • urokliwe uliczki,
  • cisza i spokój,
  • bliskość Wisły – do której niektórzy wchodzą, dzieci łapią rybki do siatki, a niektórzy nawet się kąpią (co nie jest polecane, o czym się dowiemy z plakatów i ogłoszeń nad rzeką).

Niestety kolejki są krzesełkowe, dlatego podróżowanie nimi na szczyty gór może być utrudnione. Dla najmłodszych dzieci zdecydowanie lepsze są wagoniki.

Wisła

Wisła

Latem na rynku w Ustroniu można się napić wody mineralnej i nie zapłacimy za to ani grosza. Możemy również wygodnie podróżować z wózkiem – chodniki są szerokie, a tabliczki sprawiają, że wszystkie ważne punkty są dobrze oznaczone.

Nie sposób się zgubić. W centrum znajdziemy duże sklepy – Lidl, Carrefour, Biedronkę, targ warzywny i mniejsze sieciowe – również dobrze wyposażone.

dzieci bawiące się w Wiśle

dzieci bawiące się w Wiśle

Ustroń to również dobra baza wypadowa do pobliskich Czech, np. Pragi. Do granicy mamy kilkanaście minut jazdy samochodem.

Ustroń centrum

Ustroń na Śląsku

Na miejscu znajdziemy wiele hoteli, kwater prywatnych, pokojów i apartamentów, w opcji z pełnym wyżywieniem (najczęściej śniadanie i obiadokolacja) oraz bez wyżywienia (z dostępem do kuchni i lodówki). Ślązacy są przemili, chętnie służą pomocą.

Ustroń to ciekawe miejsce dla rodzin z dzieckiem. Ciche i spokojne. Można tu wypocząć!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze