Ustka atrakcje dla dzieci – co warto robić w deszczowy dzień?

Wypoczynek nad Bałtykiem to loteria. Gdy jest ciepło, słonecznie i pogoda dopisuje, zazwyczaj wspomnienia piszą się same. Dla wielu urlopowiczów wystarczy wylegiwanie się na plaży, łapanie promieni słońca, zanurzenie stóp w chłodnym morzu i spacer po plaży. Nie brakuje też takich, którzy mają nieco odmienne potrzeby – i pragną czegoś więcej – zwiedzania, poznawania nowych zakątków, doświadczania nowych rzeczy. Te wszystkie alternatywne atrakcje (poza złocistym piaskiem i morzem) zyskują na znaczeniu szczególnie w pochmurne, wietrzne, deszczowe dni. Jakie zatem przygotowuje Ustka atrakcje dla dzieci? I czy warto wypoczywać właśnie tutaj?

Ustka podstawowe informacje

Ustka to niewielkie miasto uzdrowiskowe, portowe w powiecie słupskim, leżąca u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku. Ustka posiada dwa letnie kąpieliska (plażę wschodnią i zachodnią). Miasto liczy nieco ponad 16 tysięcy mieszkańców.

SONY DSC

Oswojone mewy…

SONY DSC

Oznaczenie sektorów na plaży w Ustce

Ustkę i Słupsk znajdujący się od niej około 18 km łączy komunikacja autobusowa i kolejowa.

Ustka to miasto uzdrowiskowe, ze specyficznym klimatem i naturalnymi surowcami takimi, jak: solanka i borowina. Na miejscu można korzystać z licznych masaży i kąpieli uzdrowiskowych.

Ustka atrakcje dla dzieci: spacery

Spacerowanie po Ustce przy pięknej pogodzie to prawdziwa przyjemność. Miasteczko jest czyste, zadbane, z wieloma terenami zielonymi, z równymi, szerokimi i wygodnymi do przemierzania wózkami chodnikami.

Latarnia w Ustce

Na szczególną uwagę zasługuje zabytkowa Latarnia Morska (wniesiona w 1892 roku, czynna od godziny 9 do zmroku), domki rybackie i kamieniczki z XIX wieku, port morski. Poza tym po drodze można podziwiać liczne pomniki (np. Syrenki Usteckiej w Porcie, Ireny Kwiatkowskiej na Promenadzie Nadmorskiej, matki czekającej na powrót syna z morza, itd). Na miejscu ciekawą ofertę ma Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa, w którym prezentowany jest dawny sprzęt cukierniczy i piekarniczy, a także Muzeum Ziemi Usteckiej z dawnymi przedmiotami codziennego użytku, zabytkami techniki. Obie oferty Muzeum raczej wskazane są dla starszych dzieci. Bardziej okazale prezentują się zbiory Muzeum Minerałów z największym w Polsce kryształem górskim, a także naturalnych rozmiarów odlew szkieletu dinozaura.

Figury woskowe

Będąc w Ustce, warto zobaczyć znajdujące się w zachodniej części miasta Bunkry Baterii Bluchera, które dostępne są dla zwiedzających po uprzedniej rezerwacji telefonicznej. Bunkry można zwiedzać samodzielnie lub w przebranym w strój historyczny przewodnikiem. Bunkry są czynne cały rok, od godziny 10 do zmroku.

Dla pragnących aktywnego wypoczynku otwarty jest Park Linowy przy Trakcie Solidarności, a dla lubiących pozować Muzeum Figur Woskowych tuż koło Latarni Morskiej. Będąc w Ustce, warto skorzystać z rejsów po morzu stylizowanymi na XVII wieczne galeony statkami.

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze