Śnieżka z dzieckiem

Wycieczkę na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów (1602 m), a także najwyższy szczyt w Czechach można zaplanować z dziećmi. Po stronie czeskiej wjedziemy na Śnieżkę koleją gondolową – co może okazać się idealnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.

Na szlaku w szczycie sezonu spotkamy bez trudu rodziców z niemowlakami czy maluchami w wieku przedszkolnym. Szczyt można zdobyć na wiele sposobów – wybierając najkrótszą trasę 5,9 km do przejścia w około 2h, drogę można sobie skrócić wjeżdżając jednoosobowym wyciągiem krzesełkowym z Białego Jaru (konieczność trzymania dziecka na kolanach) na Kopę. Wjazd trwa około 15 minut. Można również wybrać bardzo malowniczy szlak przez Łomniczek Orlinek-Śnieżka.

Karkonosze

Karkonosze

Na szczycie Śnieżki znajduje się barokowa Kaplica św. Wawrzyńca oraz słynne obserwatorium meteorologiczne.

widok Śnieżka

Trasa na Śnieżkę jest dość stroma, miejscami może być ślisko. Nie nadaje się na podjazd wózkiem. Jednak na spacer z dziećmi już tak. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Śnieżka znana jest z gwałtownie zmieniających się warunków pogodowych. Trzeba mieć to na uwadze, planując zdobycie tego szczytu.

widok na Śnieżkę

widok z trasy na Śnieżkę

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze