Rewa dla dzieci

Rewa to nadmorska wioska na Kaszubach czy jak kto woli: mała miejscowość, znajdująca się niedaleko Gdyni. Wyróżniająca się ciekawym krajobrazem, a w szczególności Mierzeją Rewską, nazywaną również Szperkiem, rozdzielającą chłodniejsze wody Zatoki Gdańskiej oraz ciepłe wody Zalewu Puckiego.

Z jednej strony to miejsce aktywnego wypoczynku: idealna miejscowość dla windsurferów oraz nurków, z drugiej bardzo wygodna baza wypadowa pozwalająca na planowanie wycieczek do Trójmiasta, gdzie czeka nas masa atrakcji, niezależnie od pogody oraz pory roku. Czy Rewa to również dobre miejsce do wypoczynku dla całych rodzin?

Zacznijmy od plusów: jest to niewielka miejscowość wypoczynkowa, stosunkowo cicha i spokojna. Nie musimy się obawiać, że pod naszymi oknami znajdzie się głośny pub, czy maluchy obudzą młodzi ludzie wracający z dyskoteki. Nie brak tutaj też atrakcji dla maluchów: basenów z kulek, placów zabaw, możliwości wypożyczenia rowerów, czy gokartów. Można również wypożyczyć sprzęt wonny. W sezonie ponadto często organizowane są zabawy przy plaży, czy na specjalnie do tego celu przygotowanej plaży. Wszystkie te atrakcje są jednak na tyle udane, że nie narzucają się ani zbyt głośną muzyką, ani zbyt mocnym wyeksponowaniem. Dodatkowo tuż przy plaży można skorzystać ze sprzętu do ćwiczeń, na który wdrapują się równie chętnie dorośli i dzieci. Plusem jest również usytuowanie miejscowości. Wspomniana wyżej bliskość Trójmiasta. Rewa sama w sobie ma jednak niewiele miejsc do zwiedzania.

Nie można narzekać również na plażę oraz dobry dojazd wózkiem. Miejscowość jest zadbana: zarówno w obszarze pomostu i przystani, jak również z drugiej strony od mierzei.

Baza noclegowa nie jest co prawda bardzo okazała (niewielka miejscowość), jednak bez problemu odnajdziemy tu noclegi w kwaterach prywatnych, w ośrodkach wypoczynkowych, wynajmiemy apartament, czy domek.

Główny minus to wąskie chodniki, które wymuszają ruch wahadłowy. Trudno poruszać się po nich większym wózkiem, który ledwo się na nich mieści. Podróż utrudniają też nierówności.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze