Restauracja Ikea Poznań

Po odwiedzeniu restauracji Ikea w Poznaniu mam jedno wiodące wrażenie: „szkoda, że takiego punktu nie ma w Bydgoszczy”, w miejscowości, w której mieszkamy.

Sposobów traktowania rodzin z dziećmi możemy uczyć się od Szwedów, którzy zadbali właściwie o wszystko i o każdego. Co ciekawe nie udało się to polskim przedsiębiorcom, którzy mimo zaprezentowaniu w Poznaniu wielu kawiarni przyjaznych rodzinom, nie udostępnili rodzicom właściwie żadnej restauracji, w której można by zjeść obiad, a która miałaby równie sporo udogodnień jak miejsce w Ikei. Oczywiście w centrum są kawiarnie, w których maluchy mogą się bawić w kolorowych pokojach z basenami z kulek, ale to nie to samo..Obiadu w takich miejscach nie otrzymamy.

Pozostaje Ikea, nad czym chyba nie trzeba specjalnie ubolewać, ponieważ miejsce jest naprawdę dobre i warto wybrać się tutaj całą rodziną.

Po pierwsze: restauracja znajduje się na pierwszym piętrze, gdzie można dostać się windą lub schodami. Zajmuje dość sporą przestrzenię. Tuż przy wejściu można pozostawić wszelkie siatki i worki z zakupami.

Pierwsze zdziwienie wywołał w nas tłum. Ikea mimo pięknej pogody, była w dużym stopniu zapełniona. Drugie: to atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów. Obok deserów: ciast, puddingów, sałatek, przystawek, zup oraz dań głównych,  zaproponowano nam specjalne danie dnia dla maluszków. Dodatkowo wiele rodzajów napojów oraz wygodne tace oraz duże wózki, które umożliwiają przewożenie wybranych posiłków dopełniły naszego zadowolenia.

To nie koniec powodów do pochwał. Na sali mamy krzesełka przeznaczone dla niemowlaków oraz niższe doskonałe dla kilkulatków. Obok wysokich stołów i krzeseł barowych, niższe stoły, przy których mogą zjeść całe rodziny z małymi dziećmi.

W centralnej części znajduje się punkt przystosowany dla maluchów, w którym dzieci mogą układać klocki, bujać się, a nawet oglądać bajki wyświetlane na małym telewizorze. Miejsce dla dzieci otoczone jest niskim murkiem, dzięki czemu każdy rodzic może bez większych problemów obserwować bawiące się maluchy.

Tuż obok znajduje się wydzielona przestrzeń dla kobiet karmiących piersią, umożliwiająca w spokoju nakarmienie maluszka, z dala od często krępujących spojrzeń.

To nie wszystko, dla starszych niemowlaków jest kuchenka mikrofalowa, miseczki, sztućce, a nawet darmowe obiadki!

Pełen profesjonalizm w zaplanowaniu przestrzeni: również w pokoiku dla matki i dziecka, gdzie szybko i sprawnie można przewinąć maluszka, a gdy dziecku już pewnie stoi, w trakcie tej czynności zająć je oglądaniem bajeczki, przewracając kartki pozostawionej tutaj na niewielkim stoliku książeczki. A gdy zapomnimy zapasowej pieluchy, tą otrzymamy bezpłatnie w restauracji!

Jednym słowem brawo! Więcej takich miejsc!  Jeśli wybieracie się do Poznania i chcecie smacznie i niedrogo zjeść obiad, czy napić się w spokoju kawy, nie ma chyba lepszego miejsca!

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze