Park Miniatur Dolnego Śląska

Kowary 58-530
ulica Zamkowa 9

Park Miniatur Dolnego Śląska to miejsce, w którym można poczuć się jak dziecko, ciesząc się wszystkim tym, co czeka nas za rogiem. Już od wejścia poczujemy się mile zaskoczeni. Nie tylko rodzice będą usatysfakcjonowani. Równie wiele uśmiechu wywołuje to miejsce wśród dzieci, które przy miniaturowych zabytkach czują się ważne i docenione. Mogą objąć wzrokiem wiele maleńkich budowli i podziwiać ich piękno albo poczuć się jak w bajkowym świecie, w którym otaczające miniatury są po prostu domkami lalek i krainą pełną dziecięcych fantazji. Nasz wyjazd do Parku Miniatur możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Park Miniatur Dolnego Śląska czynny jest każdego dnia od 9.00 do 18.00. Miejsce to można oglądać tak długo, jak nam się podoba, a gdy zechcemy odpocząć, możemy skorzystać z tego, co oferuje kawiarnia – zjadając smaczne lody, czy wypijając herbatę. W zwiedzaniu pomaga przewodnik, który tłumaczy, co przedstawiają poszczególne miniatury (tę informację znajdziemy także na tabliczkach przed miniaturami) oraz dzieli się różnymi ciekawostkami na ich temat. Korzystając z jego pomocy, mamy pewność, że żadna atrakcja parku nas nie ominie, a jest ich naprawdę sporo. Przewodnicy, jakich mieliśmy okazję wysłuchać, byli bardzo mili i uśmiechnięci. To dla niektórych może być zaskoczeniem, że powtarzanie w kółko tego samego, kilka razy dziennie może odbywać się w tak profesjonalny sposób. Byliśmy świadkami, więc potwierdzamy!

W Parku Miniatur można nie tylko spędzić miło czas, ale również sporo się dowiedzieć. Młodsze dzieci znajdą tutaj wiele atrakcji, starsze mogą odbyć cenną lekcję z historii.

Miniatur jest naprawdę sporo. Właściwie niemal do wszystkich z nich dostaniemy się wygodną, średnią (jeśli chodzi o gabaryty) spacerówką. Na spacer, zwłaszcza z przewodnikiem, lepiej jednak zabrać nosidełko lub chustę, które pozwolą nam łatwiej i wygodniej zwiedzić park, podchodząc do każdej miniatury, oglądając ją z bliska.

W Parku znajduje się toaleta z przewijakiem, dostosowana do potrzeb mam najmłodszych dzieci. Na terenie parku są ławki, na których możemy odpocząć i nakarmić w plenerze maluszka.

Bilety może nie są najtańsze, ale warto w nie zainwestować. Osoba dorosła płaci 16 złotych, student, senior 14 złotych, młodzież od 14 do 18 lat 13 złotych, dzieci do lat 14 – 12 złotych. Dzieci do metra wzrostu – wstęp wolny.

Miejsce zaliczamy do przyjaznych dla rodzin. Przetestowane i sprawdzone. Redakcja sosrodzice.pl poleca!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze