Nowe zoo Malta

Nowe Zoo Poznań

Krańcowa 81

61-048 Poznań

 

Nowe Zoo w Poznaniu robi wrażenie. Spacer po ogrodzie zoologicznym to wielka przyjemność, połączona z poczuciem, że podpatrywanie zwierząt nie jest połączone z uczuciem dyskomfortu dotyczącego złych warunków, w jakich muszą żyć zwierzęta.Zwierzęta mają spore wybiegi, a mniej spokrewnione gatunki znajdują się w większych odległościach od siebie, stąd sobie nie przeszkadzają.

Ogród jest duży, tak spory, że spacer po nim może doprowadzić do bólu nóg. Dlatego właściciele obiektu dają możliwość przemieszczania się specjalną kolejką: po całym ogrodzie lub tylko jego fragmencie. Każdy może zatem wybrać, w jakim tempie oglądać zwierzęta: czy obejść cały obiekt, czy spędzić kilka godzin w znajdującym się koło wejścia zoo dla maluchów.

Przy wejściu do Zoo zwiedzający otrzymuje mapkę, na której zaznaczone są najważniejsze punkty. Trzeba się orientować w terenie i posiłkować się mapą, bo w zoo niestety jest mało „wskazówek”, sugerujących, w którym kierunku należy kierować się do wyjścia. Jest sporo oznaczeń, jednak te dotyczą kierunku zwiedzania z oznaczeniem punktów widokowych na poszczególne zwierzęta.

Co bardzo ważne jest wiele wybiegów właściwie pozbawionych krat, z niewielkim płotkiem oraz barierami natury fizycznej: strumień, kamienie, krzaki, itd., dzięki temu zwiedzający mogą oglądać zwierzęta bez większych przeszkód. Widok nie jest przysłaniany i można się poczuć naprawdę tak, jakby się oglądało zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dzieje się tak dlatego również ze względu na doskonale odwzorowane środowiska życia zwierząt. Nic dziwnego, że czują się one jak u siebie w domu. Są szczęśliwe i z chęcią podchodzą blisko ludzi, co może sugerować, że są dobrze traktowane.

Wrócę jeszcze do wielkości obiektu: Nowe Zoo mieści się na powierzchni 117 hektarów. Ponad 40% prezentowanych zwierząt to gatunki zagrożone wyginięciem. Wśród nich są tygrysy, nosorożce, żyrafy, małpy, lemury, mrówkojady. Zwierząt jest naprawdę sporo i przy każdym aż chce się spędzić sporo czasu. Niestety, gdy ma się ograniczony czas, trzeba iść dalej. W zoo spokojnie można spędzić pięć godzin i nie będziemy się nudzić. Na trasie znajdziemy punkty z jedzeniem oraz automaty z piciem. Najlepiej jednak wziąć trochę jedzenia ze sobą. Dodatkowo są też place zabaw – darmowe oraz te, za które trzeba dodatkowo zapłacić.

Są też śmietniki, jednak ich powinno być według nas trochę więcej. Na trasie, jak i przy wejściu są też toalety. Czyste i schludne. Wielki plus również za specjalne miejsce do przewinięcia mniejszych dzieci! Rodzice w ZOO w Poznaniu mogą się poczuć naprawdę usatysfakcjonowani, że dba się tutaj o ich potrzeby.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze