Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju z dzieckiem

Kiedy powstał papier? Czego używali ludzie, zanim zaczęto wykorzystywać drewno do produkcji papieru? Znacie jakieś nietypowe materiały? Czy wiecie, że kartka może powstać z odchodów słonia? Nie? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć w  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju (Kłodzka 42, 57-340 Duszniki-Zdrój). Jedynym w Polsce takim miejscu, gdzie robi się papier ręcznie! Zachęcam Was do wizyty całą rodziną, bo naprawdę warto!

Dla dzieci w wieku szkolnym

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju polecamy dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Najlepiej do zwiedzania z przewodnikiem. Istnieje możliwość skorzystania z warsztatów (czerpania papieru), te będą świetnie również dla młodszych odbiorców, jednak same wystawy mogą być dla maluchów zbyt „poważne”. W przypadku najmłodszych dzieci polecamy zakup biletu na same warsztaty czerpania papieru (koszt 13 złotych).

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

Muzeum Papiernictwa

Muzuem Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Obok każdego eksponatu znajdują się tablice informacyjne z obszernymi opisami. Zwiedzanie polega na czytaniu i oglądaniu, w bardzo niewielkim stopniu na „doświadczaniu”, dlatego wiek dziecka ma ogromne znaczenie.

W Muzeum znajdują się oprócz eksponatów nawiązujących do historii produkcji papieru, również wystawy ukazujące regionalną sztukę. Znajduje się tu także obszerna wystawa poświęcona historii pieniądza, gdzie między innymi można sprawdzić, w jaki sposób zweryfikować prawdziwość banknotu.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

Zalety

  • duży drewniany budynek,
  • ciekawe eksponaty,
  • profesjonalna, gotowa do pomocy obsługa,
  • możliwość wzięcia udziału w warsztatach czerpania papieru,
  • po warsztatach otrzymujemy wyprodukowany przez siebie papier (np. z odbitą ręką)
  • możliwość zakupu kartek, upominków wykonanych z ręcznie produkowanego papieru.

Do Muzeum najlepiej udać się rano, kiedy nie ma zbyt wielu odwiedzających oraz oczywiście poza sezonem.  Polecamy!

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze