Leśny Park Niespodzianek Ustroń

Leśny Park Niespodzianek to nie jest zwykłe zoo czy ogród fauny i flory. To miejsce, w którym zdecydowano się iść o krok na przód, tworząc obiekt niezwykły – w którym duzi i mali mogą obserwować zwierzęta na wolności.

Ogrodzenia i kraty zaplanowane są tylko tam, gdzie naprawdę jest to konieczne. W pozostałych miejscach zwierzęta biegają luzem – daniele, muflony można karmić, nie ma problemów, by podać im ziarenka (do kupienia w kasie) z ręki i poczuć charakterystyczne łaskotanie i usłyszeć dźwięk rozgniatanej kukurydzy.

Wiele z danieli podchodzi samodzielnie, bez oporów czy lęku, nie trzeba ich przekonywać, że warto – są oswojone i przyzwyczajone do ludzi. Wszak przyjemniej jeść z ręki niż się schylać…

sowa

sowa

Leśny Park Niespodzianek otwarty jest przez cały rok.

Miejsce odwiedziliśmy dwukrotnie – zimą i latem. Latem jest oczywiście więcej odwiedzających, więcej pokazów – kilka razy w ciągu dnia – lotów ptaków drapieżnych i sów.

W parku można obejrzeć również drobne ptactwo, dorosłe jelenie, świnie wietnamskie, króliki oraz wiele innych.

punk widokowy

punkt widokowy Leśny Park Niespodzianek

Park jest zaplanowany na dość górzystym terenie. Dostanie się do sowiarni wiąże się z prawdziwą wspinaczką – dlatego pchanie wózka w gorący dzień może być męczące, ale jest do zrobienia – przetestowane.

Starsze dzieci warto wprowadzać za rączkę, bo kamienie pod stopami są wytarte i mogą być śliskie.

zwierzęta na wyciągnięcie ręki

zwierzęta na wyciągnięcie ręki

Obsługa Parku jest bardzo uprzejma, pomocna, a panowie odpowiedzialni za pokazy tryskają humorem i oprócz całej masy ciekawostek na temat ptaków dzielą się anegdotkami i żartami.

Oprócz tego w parku znajdziemy Muzeum, Aleję Bajkową i plac zabaw.

Polecamy! Jest to miejsce, które niewątpliwie trzeba odwiedzić, gdy jesteśmy na Śląsku!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze