Latarnia Morska w Czołpinie, Słowiński Par Narodowy

Do Latarni Morskiej w Czołpinie można się dostać, wybierając szlaki w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego. Punktem startowym mogą być Rowy, z których ścieżką leśną dotrzemy do Czołpina (18 kilometrów). Drogę tę można z powodzeniem przemierzyć na rowerach, co niestety nam się nie udało, bo w terminie, w którym przebywaliśmy w tych rejonach ziemia była podmokła, a przejazd przez las stał się niemożliwy. Zawracali wprawieni w boju dorośli, my jeżdżąc z dziećmi, nie rozważaliśmy jazdy do Czołpina, z oczywistych powodów.

Zdecydowaliśmy się dotrzeć na miejsce samochodem.

SONY DSC

Słowiński Park Narodowy

Zdecydowaliśmy się dotrzeć na miejsce samochodem. Na miejscu w Czołpinowie zostawiliśmy auto na sporym parkingu, obok którego stał niewielki bar ze sklepikiem (jedyne miejsce, w którym można zaopatrzyć się w coś do jedzenia i picia przed wejściem na latarnię lub na wydmy). Spacer podzieliśmy na dwa etapy: latarnia i drugi: wydmy. Nie zdecydowaliśmy się na przejście całych wydm i dotarcie pod latarnię (taka opcja też jest możliwa), ze względu na dość napięty harmonogram dnia.

Droga na latarnię jest przyjemna, biegnie przez las, następnie trzeba wejść po schodach (płaskich, niestromych). Jest ich około 200, na końcu znajduje się latarnia.

SONY DSC

Schody przed latarnią

Latarnia Czołpino

SONY DSC

SONY DSC

Latarnia Morska Czołpino

Warto zdecydować się na wejście na górę, bo widoki są przepiękne. Zanim jednak będziemy mogli je zobaczyć, trzeba wykupić bilety (po wejściu na górę) i jeszcze wcześniej wspiąć się po dość stromych schodach (końcowy etap jest i tak najgorszy pod tym względem).

SONY DSC

Latarnia Czołpino

Widok z Latarni Morskiej

Widok z Latarni Morskiej

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze