Kopalnia Soli Bochnia – miejsce dla całej rodziny

A gdyby tak wybrać się całą rodziną do Kopalni Soli Bochnia i przeżyć prawdziwą, fantastyczną przygodę pod ziemią? W jednej chwili przenieść się do całkowicie innego świata, w którym wszystko wygląda inaczej? To jak niezapomniana podróż w czasie! Można przejechać się tu kolejką, przeprawić się łodzią przez zalaną solanką komorę, posłuchać interesujących historii i anegdot związanych z tym miejscem….Dodatkowo obejrzeć ekspozycje multimedialne i zabawić się w poszukiwacza skarbów, a nawet spędzić noc w kopalni całą rodziną czy grupą zorganizowaną, na przykład podczas wycieczki szkolnej. Co Wy na to? Bo nam się ta perspektywa bardzo podoba!

Gdzie znajduje się Kopalnia Soli Bochnia?

Kopalnia Soli Bochnia znajduje się zaledwie 40 km od Krakowa w kierunku Rzeszowa, w miejscowości Bochnia, 250 metrów pod ziemią.

Warto wybrać się tu całą rodziną lub zaproponować wyjazd do Kopalni uczniom w ramach wycieczki szkolnej. Nie ma znaczenia pogoda, która lubi krzyżować plany. Zabawa w Kopalni Bochnia może być udana przez cały rok, niezależnie od panującej aury.

 • Kopalnia Soli Bochnia to jedna z największych atrakcji turystycznych Małopolski.
 • To najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej (powstała w 1248 roku).
 • Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dlaczego warto się tu wybrać?

 • Do Kopalni zjeżdża się prawdziwą windą górniczą.
 • Kopalnia, oprócz ekspozycji, udostępnia turystom przejazd podziemną kolejką.
 • Można także zdecydować się na przeprawę łodzią, dzięki uprzejmości flisaków, pokonać około 100 metrów komory solankowej.
 • W Komorze Ważyn znajduje się boisko i plac zabaw dla dzieci.
 • Na trasie turystycznej dostępna jest wyjątkowo piękna Kaplica Św. Kingi oraz Kaplica Matki Bożej Bocheńskiej.
 • Na miejscu dostępne są trasy o różnym stopniu trudności – dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia.
 • W Kopalni można zjeść pyszną pizzę a nawet spędzić noc.
 • Kopalnia Soli Bochnia to nietypowe miejsce, inne niż wszystkie. Rozbudza w dzieciach ciekawość, niezależnie od wieku każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
 • Podczas zwiedzania odwiedzający znajdują się cały czas pod opieką przewodnika.

Do Kopalni Soli Bochnia warto wybrać się o każdej porze roku. Latem chłodne wnętrza kuszą, gdy na zewnątrz jest upalnie. Jesienią i zimą dobrze przygotowane trasy turystyczne są schronieniem w pochmurną, zimną czy deszczową pogodę.

Pod ziemią przez cały rok panuje podobna temperatura, około 16 stopni z wilgotnością powietrza sięgającą 70%. Powietrze jest tu czyste i orzeźwiające.

Dla zdrowia

Pobyt w bocheńskiej kopalni to nie tylko podróż w czasie, niezwykła lekcja historii czy geografii, ale również doskonały sposób na wzmocnienie zdrowia. Specyficzny mikroklimat doskonale wpływa na stan zdrowia osób cierpiących z powodu alergii, czy chorób układu oddechowego. Powietrze w kopalni wolne jest od wirusów, bakterii i zanieczyszczeń. Wiele osób przebywających w kopalni zauważa u siebie poprawę nastroju i wzrost koncentracji.

Chcecie się wybrać do Kopalni Soli Bochnia? Polecamy Wam to miejsce! Informacje kontaktowe znajdują się poniżej.

Kontakt

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15, 32 – 700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja) 14 6926752, 14 6926754
Mail : biuro@kopalnia-bochnia.pl

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze