Klubokawiarnia POMPON

Mieści się na stołecznej Woli. To miejsce idealne nie tylko do spotkań rodzinnych, ale również kreatywna przestrzeń dla dzieci i bogata oferta edukacyjno – animacyjna.

Lokal wyposażony jest we wszelkie udogodnienia dla rodzin z mniejszymi i większymi dziećmi:

  • Toaleta dla dorosłych wyposażona jest w przewijak, baaaaardzo duży kosz na pieluchy, nakładkę na toaletę, a nawet w suszarkę na wypadek, gdyby trzeba było podsuszyć ubranie lub włosy spoconego dziecka.
  • Toaleta dla dzieci to przyjazne pomieszczenie z małym kibelkiem, dwoma nisko zamontowanymi umywalkami, mydełkiem o zapachu gumy do żucia i lusterkiem, gdzie małe modnisie mogą przypudrować sobie noski.
  • Krzesełek do karmienia z blatami (IKEA) jest kilka, jak nie kilkanaście. Z pewnością nie zabraknie ich, nawet przy dużym tłoku. Dodatkowo dla starszych dzieci można na krześle położyć specjalne podkładki pod pupę, które umożliwiają kilkulatkowi siedzenie przy stole razem z rodzicami.

Oferta gastronomiczna jest zaskakująco bogata. Ceny nie są niskie, ale za to otrzymujemy jakość jedzenia z dobrej restauracji. Dla przykładu rosół dla dziecka to koszt 8 zł za porcję. Porcja nakarmi bez problemu 2 – 3 latka, a w miseczce znajdziemy tłuściutki rosół, mięsko, marchewkę i makaron. Widać i czuć, że zupa nie jest zrobiona na kostce.

W ofercie dziecięcej są m.in. naleśniki, racuchy z jabłkami, kotlety drobiowe, kanapki, zupa pomidorowa i in.

Natomiast dorośli mogą skosztować kilku rodzajów makaronów z sosami, mięsa pieczone, duszone, smażone, zupy i sałatki. Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaka kuchnia rządzi w tym lokalu. Jest tu kilka potraw i każda niemalże z innego regionu. Dla mnie jest to plus, bo amatorzy każdej kuchni znajdą tutaj coś dla siebie i nie są skazani wyłącznie na „domowe” schabowe.

Niewątpliwie największą zaletą tego miejsca jest oferta rozrywkowa dla dzieci:

  • Duża sala zabaw, właściwie strefa, bo jest to część lokalu otwarta na część restauracyjną, a więc nie samodzielne pomieszczenie, bez tandetnych i oklepanych kulek. Znajdziemy tutaj strefę dla maluchów wyposażoną w tablice sensoryczne i rozwijające małą motorykę, pchacze, jeździki, duże klocki wafle itd. Część dla maluszków oddzielona jest częściowo ciekawym płotkiem z dużymi otworami, co umożliwia wspinanie się i przemieszczanie wzdłuż przez dziecko nie chodzące jeszcze samodzielnie. Strefa dla starszych dzieci wyposażona jest w mini małpi gaj z dwoma zjeżdżalniami, mostkiem zwodzonym, krzywymi zwierciadłami, domkami z mebelkami dla lalek, tablicami sensorycznymi, poduchami wszelkiej maści i wielkości, linami do wspinaczki, trzema domkami do wspólnych zabaw (do każdego domku swobodnie wejdzie 8 – 10 dzieci). Są też duże klocki z gąbki i ceraty, którymi można budować domy, tory przeszkód i cokolwiek podpowie dziecięca wyobraźnia. Do Sali nie można wchodzić w obuwiu, zatem jest to miejsce, które mogę polecić dla dzieci raczkujących.
  • Na szczęście dla mnie brakuje tutaj zabawek z drobnymi elementami (poza domkiem dla lalek, który jest drewniany, tak jak elementy wyposażenia).
  • W oddzielnym pomieszczeniu znajduje się sala multimedialna dla starszych dzieci wyposażona w duży telewizor plazmowy oraz kilka konsol z grami. Idealne pomieszczenie dla nastolatków.
  • Kolejne 2 sale, to uroczo wyposażone sale do organizacji urodzin czy zorganizowanej animacji dla grupy dzieci. Są tutaj stoliki, krzesełka, telewizory, muzyka, tunele i inne akcesoria animacyjne.
  • Jest jeszcze pomieszczenie MINI SPA, do którego może udać się mama w trakcie gdy jej dziecko znajduje się pod opieką POMPONu.

POMPON oferuje zajęcia cykliczne, jednorazowe warsztaty tematyczne, kreatywną rozrywkę i edukację dzieci już od pierwszych miesięcy. Do tego lokal jest bardzo schludny, czysty i estetyczny, opieka i pracownicy bardzo mili. Znajduje się również niewielki „kramik”, w którym można zakupić dla dziecka zestawy do kreatywnej zabawy manualnej, koszulki, gadżety i słodkości, ale także pieluszki, podkłady czy kosmetyki dla dziecka.

Jedyny minus tego miejsca, to opłata za zabawę w lokalu w wysokości 5 zł. Za tę opłatę dziecko otrzymuje opaskę na rękę i może bawić się wszystkim do woli. Nie jest to dużo. Jednak biorąc pod uwagę, że przychodząc tutaj zostawiam pieniądze za obiad dziecka, za swój obiad czy kawę można by nie bawić się już w tę opłatę. Minus bardziej PRowy jak finansowy.

POMPON to wspaniałe miejsce dla rodziny, na spotkania ze znajomymi czy na organizację imprezy, również rodzinnej. Chętnie urządziłabym tutaj obiad dla rodziny z okazji chrztu dziecka, czy przy okazji komunii. Chętnie spotykam się tutaj z grupą „dzieciatych” znajomych, ale i tych bez dzieci. Tutaj mogę spokojnie wypić kawę i zjeść obiad. Co więcej mogę tutaj zamówić jedzenie dla dziecka i nie martwię się, że zje kilogram glutaminianu sodu lub że dostanie uczulenia.

Żałuję, że taki lokal nie jest zlokalizowany bliżej mojego miejsca zamieszkania.

KLUBOKAWIARNIA POMPON

ul. Młynarska 13

01-205 Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze