Jaskinia solna Selen

Jaskinia solna ulica Sikorskiego 8

78-100 Kołobrzeg

Jaskinia solna Selen to miejsce w Kołobrzegu, które możemy szczerze polecić każdej mamie z dzieckiem. Warto wybrać się tutaj podczas wypoczynku w nadmorskim kurorcie. Jaskinia znajduje się w ośrodku wypoczynkowym, posiada oddzielne wejście oraz w sezonie seanse specjalnie dla rodzin z dzieckiem, podczas których można bez obawy, że przeszkadza się innym, bawić się z maluchem.

W Jaskini panuje przyjazny mikroklimat, można przyciemnić światło, jeśli dziecko zaśnie (a są ku temu warunki: cisza, odtwarzany śpiew ptaków, szum wody), można również skorzystać ze specjalnego, wydzielonego kącika, w którym maluch ma do swojej dyspozycji pozostawione zabawki, grabki, łopatkę, foremki. Może bawić się zarówno w soli (na podłodze rozsypana jest drobna sól) lub na przykład skorzystać z tablicy. Na ścianach i suficie wyłożona jest sól. Kamieni jest naprawdę sporo. Porównując wystrój z innymi jaskiniami solnymi, w jakich mieliśmy okazję być – ta zyskuje wysokie noty.

Na plus przemawia również przestrzeń. W jaskini jest sporo miejsca.  Nie ma problemu z rozłożeniem kocyka na ziemi, czy z ustawieniem zabranych przez siebie zabawek. W pomieszczeniu odnajdzie się równie dobrze niemowlak, jak i starsze dziecko. Należy przy tym pamiętać, by zabrać dla dziecka cieplejszy sweterek lub bluzę, bo w jaskini panuje przyjemny, ale jednak mimo wszystko, chłód.

W cenie biletu (dorośli 15 złotych, dzieci do lat 3 gratis, dzieci do 16 lat – 1 2 złotych) otrzymujemy folie ochronne na buty (można też wejść w skarpetkach). To również plus, bo zdarzają się miejsca, w których każą dodatkowo płacić za ochraniacze na stopy.

Sprawdziliśmy również jakość obsługi. Pani, która sprzedała nam bilety, długo i z uśmiechem na twarzy odpowiadała na każde nasze pytania. Nie zdradzała zniecierpliwienia, była miła i uśmiechnięta.

Nasza ocena – piątka. Choćbyśmy chcieli, nie mamy się do czego przyczepić!

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze