Jaskinia solna Bydgoszcz, Fordon

Centrum Rekreacji Rodzinnej przy Przedszkolu Niepublicznym „BAJKA”
85-792 Bydgoszcz, Szczęśliwa 7

Jaskinia solna znajduje się w pomieszczeniach przedszkola niepublicznego „Bajka”. Na największym z bydgoskich osiedli w Fordonie, na Bajce. Tuż obok basenu dla niemowlaków i małych dzieci. Można z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do około 17-18 (w zależności od tego, jak długo czynny jest basen) oraz w soboty i niedziele od 10 do godziny 17/18.

Wizyta w jaskini solnej jest wskazana ze względu na właściwości lecznicze i doskonały mikroklimat panujący w grocie solnej. Jest polecana przy wielu popularnych dolegliwościach. Pomaga poradzić sobie z nieżytem nosa, gardła, krtani, czy powracającym zapaleniu oskrzeli i zapaleniu płuc. Wizyty w jaskini solnej wskazane są także w przypadku zapalenia skóry, łuszczycy i przy schorzeniach dermatologicznych. Korzyści z pobytu w grocie solnej będą czerpać również osoby w stanach przedzawałowych (dzięki pomocy w wyrównaniu ciśnienia krwi), chorujące na nerwice, alergie, stany przemęczenia oraz obniżenia odporności. Godzinny seans ma szansę być doceniony przez osoby otyłe (sól pomaga przyspieszyć metabolizm).

Jedna godzina pobytu w jaskini solnej równa się pod względem inhalacyjnym trzem dniom pobytu nad morzem.

Sól ma pozytywny wpływ na zdrowie nie tylko rozpuszczona w wodzie, ale także w odpowiednich stężeniach w powietrzu.

Do jaskini solnej można wybrać się już z niemowlakiem i małym dzieckiem. Wizytę należy skonsultować w przypadku ciąży, choroby nowotworowej, gruźlicy, nadczynności tarczycy oraz klaustrofobii.

Jak się przygotować?

Najlepiej wziąć ze sobą białe skarpetki na zmianę. Nas przed wizytą o tym nie poinformowano i jednocześnie zabroniono wejść w obuwiu. Po kilku minutach rozmowy Pani z obsługi zaproponowała zakup ochraniaczy na stopy, które zostały przyniesione gdzieś z zaplecza. Cena 2 złote za jedną parę.
Dla dziecka warto wziąć w ciepły dzień sweterek lub bluzkę z długim rękawkiem. W jaskini jest chłodniej niż w temperaturze pokojowej.

Jakie są nasze wrażenia?

Koszt wejścia do jaskini dla jednej osoby to 11 złotych. Dla dzieci do lat trzech wejście jest darmowe.

Pomieszczenie jest stosunkowo małe. Ustawienie kilka rzędów krzeseł właściwie zapełnia całą przestrzeń. Na jednym z krańców pozostawiono miejsce dla dzieci: kilka zabawek, grabki, samochodziki, foremki.

W jaskini byliśmy sami, gdyby miejsce to odwiedziła inna para z dzieckiem byłoby ciasno! Tym bardziej, że przemieszczanie się pomiędzy krzesłami stanowiło spore wyzwanie, zwłaszcza z biegającym naokoło półtorarocznym dzieckiem.

Porównując tę jaskinię z grotą solną w Kołobrzegu, uderza też niewielka ilość soli. Bez sukcesu można jej było poszukiwać na suficie, a to, co zamontowane było na ścianach nie wzbudza szczególnego zachwytu. Minus również za sposób oświetlenia. Ten aspekt można było zdecydowanie lepiej dopracować.

Plus za wygodne leżaki z kocami, którymi można się okryć. Za dogodną lokalizację – jaskinia znajduje się na typowym polskim osiedlu, na którym niewiele się dzieje. Zaletą jest również dostępność tej formy wypoczynku dla każdej zainteresowanej osoby przez cały rok.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze