Dobry fryzjer dla rodzica i dziecka – Fryzomania

Pierwsze wyjście z dzieckiem do fryzjera może być stresującym przeżyciem dla całej rodziny. Jeden maluch nie będzie miał najmniejszego problemu, by usiąść na fotel, inny może podchodzić nieufnie, a nawet płakać. Dobrym rozwiązaniem staje się wtedy Salon Fryzjerski przyjazny dla Rodzin z dziećmi – taki, w którym można zadbać o fryzurę malucha, jak również własną – pozostawiając dziecko pod czujnym okiem opiekunki.

Na pytania sosrodzice odpowiada Aleksandra Cyrankiewicz z salonu Fryzomania w Bydgoszczy.

W jakim wieku warto wybrać się z dzieckiem do fryzjera?

Nasi najmłodsi Klienci  to głównie dzieci w wieku od roku do wieku szkolnego, ale zdarzają się przypadki jeszcze młodszych – 8, 9 miesięcy.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty u fryzjera?

17

Najlepiej jeśli rodzice przed wizytą u Fryzjera wytłumaczą dziecku, gdzie pójdzie i po co ? Opowiedzą, jak będzie przebiegała wizyta: co będzie robiła Ciocia Fryzjerka, jakimi narzędziami będzie strzygła włoski – nożyczkami lub maszynką, na czym Maluch będzie siedział podczas strzyżenia -autko, motor lub zwykły kolorowy fotel, o tym, że Ciocia Fryzjerka puści ulubioną bajkę na dvd, pokaże kolorowe zabawki, a na koniec strzyżenia będzie mogło pobawić się w kąciku zabaw i za odwagę dostanie Dyplom Pierwszego Strzyżenia, Medal Odważnego Klienta oraz za zgodą rodziców coś słodkiego (uśmiech)

 Gdy dziecko płacze, boi się, rozpacza, co wtedy?

21

Nasze Fryzjerki to osoby kochające dzieci. Wizytówką Naszego Salonu jest przyjazne i spokojne podejście do najmłodszych Klientów. Jednak, gdy dziecko boi się, rozpacza, proponujemy rodzicom, aby najpierw Maluch zaznajomił się z nowym miejscem i z Ciociami – Fryzjerkami, aby pobawił się w kąciku zabaw i wrócił do Nas ponownie za jakiś czas. Może jest to zaskakujące, ale często przy drugiej wizycie dzieci zupełnie inaczej się zachowują – są bardziej otwarte, odważne. To trochę, tak jak z przedszkolem. Dziecko boi się pójść do przedszkola, ale jak już się zaklimatyzuje , zaprzyjaźni z dziećmi, opiekunkami, to nie chce wracać do domu. Podobnie jest u Nas  (uśmiech)

Skąd pomysł na salon fryzjerski przyjazny dzieciom i rodzicom?

Pomysł zrodził się w mojej głowie podczas urlopu macierzyńskiego. Szukałam pomysłu na coś nowego w naszym mieście, nie znalazłam Salonu Fryzjerskiego dla Dzieci w Bydgoszczy, a zauważyłam, że w innych miastach w Polsce sprawdza się to doskonale. Pomyślałam, że skoro sprawdza się gdzie indziej, to dlaczego Bydgoszcz miałaby być gorsza od innych miast. Przeprowadziłam też wywiad wśród przyjaciół, znajomych, którzy mają dzieci i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to doskonały pomysł ! Poza tym mam siostrę Fryzjerkę, która pracuje w tym zawodzie od lat, więc postanowiłam wykorzystać jej potencjał i umiejętności w FRYZOMANI (uśmiech)

Czym wyróżnia się Fryzomania?

Fryzomania to połączenia Salonu Fryzjerskiego dla Dorosłych z Salonikiem Fryzjerskim dla Dzieci. Wyróżnikiem Naszego Salonu jest szczególne, indywidualne podejście Fryzjerek do najmłodszych Klientów. W swoim wyposażeniu posiadamy nietuzinkowe, bajkowe fotele fryzjerskie, dla naszych Milusińskich mamy przygotowany kącik zabaw, który pozwoli oswoić się z nowym miejscem oraz miło spędzić czas oczekiwania. Specjalnie dla Naszych Klientów i z myślą o ich potrzebach zapewniamy również darmową opiekę nad dziećmi. Gdy rodzice, dziadkowie, opiekunowie będą korzystać z usług Naszego Salonu Nasz wykwalifikowany personel (z wykształceniem pedagogicznym) zajmie się dziećmi.

Czy zdarzają się sytuacje, kiedy malucha nie da się przekonać do tego, by usiadł na fotel?

26

Owszem, zdarzają się takie przypadki. Wówczas dziecko idzie bawić się do kącika zabaw, a Fryzjerka za nim siada i strzyże podczas zabawy.

Do salonu przyjeżdżają rodzice z Bydgoszczy czy również z pobliskich miast?

Nasi Klienci to nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy. Przyjeżdżają do Nas rodzice z dziećmi z całego Naszego województwa. Zdarzają się też przypadki, że odwiedziły Nas rodziny mieszkające za granicą, którzy są obecnie na wakacjach w Polsce i Nasz Salon został im polecony. Miło, że Klienci wystawiają Nam pozytywną rekomendację. Cieszymy się, że Nasza praca zostaje doceniona przez rodziców, ale największą satysfakcję sprawia nam uśmiech dzieci.

Ile kosztuje podstawowy zabieg – mycia+strzyżenia i układania włosów do ramion?

Strzyżenie z myciem i modelowanie włosy do ramion – 45 zł, strzyżenie dzieci do lat 5 – 25 zł, powyżej lat 5 – 20 złotych.

Jak to wygląda z praktycznego punktu – ile fryzjerek jest w salonie, ile pań do pomocy przy dzieciach?

W Salonie pracują dwie Fryzjerki i 1 osoba z wykształceniem pedagogicznym do opieki nad dziećmi. Z tymże jeśli rodzice chcą mieć zapewnioną opiekę do dzieci, muszą wcześniej przy zapisie o tym poinformować personel.

Fryzomania

Marii Curie-Skłodowskiej 19B, Bydgoszcz

http://fryzomania.net/

 

Jesteś właścicielem obiektu, menadżerem? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze