Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to miejsce na mapie Torunia (Władysława Łokietka 5), które naprawdę warto odwiedzić, najlepiej całą rodzinę. Na zwiedzanie warto zarezerwować 4-5 godzin, bo naprawdę jest co robić. Można podszkolić się z biologii, fizyki, astronomii, chemii. Przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów, a także pobawić się na sali z wielkimi klockami. Warto. To na ten moment jedyne takie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim!

Miejsce dla miłośników nauki

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to fantastyczny kilkupiętrowy obiekt dla miłośników nauki i nowych technologii. Polecamy je zwłaszcza dzieciom (w wieku przedszkolno-szkolnym, dla młodszych udogodnienia są niestety niewystarczające), które mogą tu wszystkiego dotknąć, doświadczyć i poobserwować z bliska. W przypadku wielu eksponatów istnieje możliwość za pośrednictwem siły mięśni doświadczyć praw fizyki i na własnej skórze sprawdzić, jak „co działa”.

Na pewno na plus warto zaliczyć ogromną ilość eksponatów. Pracownicy Centrum są pomocny, często podchodzą i tłumaczą odwiedzającym zasady działania i obsługi. Każde piętro to nowe atrakcje. Przy kolejnych odwiedzinach można zapoznawać się z nowymi wystawami.

Wszystko bardzo ciekawe, pokazane w przystępny sposób!

centrum nowoczesności

Wady miejsca

  • brak gastronomii (restauracja znajduje się w budynku obok, nie można jednak jej odwiedzić bez wychodzenia z Centrum, po wyjściu trzeba kupić kolejny bilet)
  • niewiele miejsca, by zjeść (warto mieć ze sobą kanapkę i napój – są tylko automaty z przekąskami)
  • obiekt niewystarczająco dostosowany do potrzeb rodzin z małymi dziećmi (w wózku)
Centrum Nowoczesności

Centrum Nowoczesności

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze