Bydgoski Teatr Lalek Buratino/Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (znajdującego się przy ulicy Marcinkowskiego 12-14), wybieramy się na spektakl „Śpiąca królewna” w wykonaniu Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino”.

SONY DSCBydgoski Teatr Lalek „Buratino” został utworzony przez grupę absolwentów szkół teatralnych oraz akademii muzycznej.

Na prezentowany spektakl dzień szybciej rezerwujemy bilety. I bardzo dobrze, bo przed wejściem widzimy trzy zaparkowane autokary z dziećmi we wczesnym wieku szkolnym i przedszkolakami. Już przy kasie pani informuje, że mają komplet i bez rezerwacji nie udałoby się nam wejść.

SONY DSC

Przedstawienie zaczyna się kilka minut po 10, to dlatego, że do sali wchodzą kolejne grupy małych dzieci prowadzonych przez nauczycielki. Godzina 10 rano decyduje o widzach. Tylko kilka osób wchodzi indywidualnie, resztę stanowią grupy zorganizowane.

SONY DSC

My z dwulatką stanowiliśmy wyjątek. Oprócz nas może było z dwóch trzylatków. Reszta dzieci w wieku około 5 do 8 lat.

Przedstawienie perfekcyjnie zostało skomponowane. Reżyser musi doskonale znać dzieci, bo w momentach, gdy na sali robiło się głośniej i padały ciche pytania „która godzina?” nagle na scenie działo się coś nowego: aktorzy zaczynali taniec, wstępowali między publiczność, rozśmieszali widownię, zmieniały się światła. To ważne, bo spektakl oraz krótka pogadania o teatrze tuż po nim trwające ponad godzinę dwadzieścia minut to dość sporo jak na tak małe dzieci.

SONY DSC

Cały spektakl został pomyślany w konwencji lalkowo-żywoplanowej. Lalki w jednej chwili zmieniały swoją postać, wyłaniały się z trzymanych przez aktorów poduszek. To postaci barwne i doskonale grane. Aktorzy w spektakl wkładali całe serce. Ich zaangażowanie trzeba mocno docenić! Można śmiało napisać, że to dobre osoby na właściwym miejscu.

Cena 16 złotych za wejście to może niemały wydatek dla całej rodziny, jednak sprawdziliśmy: warto!

Jeśli posiadamy uważnego i potrafiącego skupić uwagę na dłużej dwulatka, można wybrać się na spektakl już z tak małym dzieckiem. Bezpiecznie jednak poczekać aż do ukończenia czterech-pięciu lat.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze