Arka Medical Spa dla dzieci

Arka Medical Spa to kompleks budynków położonych w spokojnej części Kołobrzegu, w północno – wschodniej kołobrzeskiej dzielnicy uzdrowiskowej. Składa się z budynku uzdrowiskowo-sanotaryjnego, posiada rozbudowaną bazę wellness i SPA.

Kompleks usytuowany jest nad samym Morzem Bałtyckim. Wybierając apartament (w apartamentowcu można wynająć apartamenty należące do właścicieli prywatnych) lub pokój (w części hotelowej) można każdego dnia relaksować się widokiem rozpryskujących się fal morskich i na bieżąco oceniać zmiany aury. Gdy do tego dodamy piękne zachody słońca oglądane na tarasie lub balkonie, gdy dzieci śpią, trudno się nie zgodzić, że warto zadbać o dobry dobór pokoju. Nawet jeśli trzeba by było dodatkowo dopłacić za widok na morze.

Gdzie można zamieszkać?

Arka Medical Spa z zewnątrz

Arka Medical Spa z zewnątrz

Arka Medical Spa udostępnia 663 miejsc w 318 komfortowo zaprojektowanych pokojach i apartamentach w dwóch budynkach mieszkalnych A i C.

W budynku A do dyspozycji gości są pokoje 1-osobowe, 2-osobowe typu Komfort, 2-osobowe typu Małżeńskie, pokoje typu studio oraz apartamenty.W budynku C znajdują się pokoje 2 os. typu Komfort, Komfort Plus, pokoje familijne, apartamenty, apartamenty Lux oraz pokoje z bezpośrednim widokiem na morze. Pawilon C posiada pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Widok na morze

Widok na morze

Na pogodę i niepogodę

Pokój zabaw

Pokój zabaw

Jeśli planujemy krótkie wczasy nad morzem z dziećmi (około 5 dni), nie musimy obawiać się, czy pogoda dopisze. Nawet jeśli miałoby przez ten cały czas lać, możemy być pewni, że korzystając z atrakcji w hotelu, nie będziemy się nudzić. Co najważniejsze wszystkie atrakcje, niezależnie od tego, w którym miejscu hotelu zamieszkamy (czy w części hotelowej, czy w apartamentowcu), są dostępne dla gości, bez konieczności wychodzenia z budynku (wystarczy przejść przez znajdujące się na drugim piętrze przejście prowadzące do dwóch restauracji, lobby bar, mini centrum handlowego – z ubraniami, biżuterią, kioskiem,centrum „junior club”, gdzie płacąc 40 złotych możemy oddać na godzinę dzieci pod opiekę profesjonalnych animatorek). Ponadto do dyspozycji gości na pierwszym piętrze znajdują się basen rehabilitacyjny z wodą morską, sauny, jacuzzi, grota solna, galeria SPA, centrum rehabilitacyjni. Powyżej możemy skorzystać z krytego basenu oraz części basenu odkrytego, gdzie na tarasie można rozstawić leżak, krytego kortu tenisowego, sali fitness, sprzętu sportowego, wypożyczalni rowerów (z fotelikami i przyczepkami).

Salon gier

Salon gier

Na dole tuż obok recepcji znajduje się niewielki pokoik zabaw (bezpłatnie) oraz salon gier (płatnie), w którym można pograć w piłkarzyki lub w gry komputerowe.

Przed hotelem można skorzystać z placu zabaw dla dzieci. A na 11 piętrze znajduje się ciekawa kawiarnia obrotowa z widokiem na morze, w której serwują zimne i ciepłe napoje oraz desery.

Plaża

Zachód słońca

Zachód słońca

Zejście na plażę jest wyjątkowo komfortowo przygotowane. Niezależnie, w którym pokoju i na którym piętrze się znajdujemy, możemy skorzystać z windy i bezpośrednio deptakiem dojść do plaży. Tuż przy plaży znajduje się promenada, którą możemy dojechać, do centrum Kołobrzegu, latarni morskiej i portu. Plaża jest duża i czysta. Dla rodziców z młodszymi niemowlakami ułatwieniem mogą być ławeczki tuż przy plaży, przy których można bujać wózkiem, gdy niemowlę protestuje przed przebywaniem bezpośrednio na plaży.

Menu

Choć jedzenie w Restauracji Impresja (do wyboru również Restauracja Baltica, z której jednak głównie korzystają osoby przebywające na wyjeździe sanatoryjnym), nie zachwyca pod względem oryginalności, sposobu podania, to akurat w przypadku wczasów rodzinnych nie ma to większego znaczenia. Z restauracji hotelowej można korzystać na dwa sposoby: wybierając dania z karty (dostępne okrągłe stoliki dla gości) lub wykupując w recepcji specjalną”wejściówkę) (śniadanie 50 złotych dla osoby dorosłej, dla dzieci powyżej 3 lat 30 złotych, dla dzieci poniżej 3 lat bezpłatnie, obiad 50 złotych, kolacja 70 złotych), która uprawnia do korzystania z dań ustawionych w formie szwedzkiego stołu. Dodatkowo hotel przewidział oddzielny stół dla dzieci, na którym przygotowano kilka dań dla najmłodszych maluchów.

Ogólna ocena: Arkca Medical Spa

Można śmiało stwierdzić, że w hotelu jest wszystko, czego mogą zapragnąć rodziny z dziećmi. Obiekt jest spory, jednak nie można narzekać na to, że jest głośno. Restauracje są oddalone od pokoi, nocny bar również, co pozwala spokojnie wypocząć. W hotelu funkcjonują wózki, podjazdy, dlatego poruszanie się po całym obiekcie jest proste i przyjemne.

Obsługa miła, także w restauracji, gdzie można liczyć na pomoc oraz indywidualne skomponowanie posiłku. Niestety można narzekać na sposób obsługi w recepcji i dość wysokie ceny (istnieje możliwość skorzystania z serwisów pośredniczących w rezerwacji miejsc hotelowych, co niekiedy pozwala oszczędzić nawet połowę kwoty).

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze