Jakie miejsca w Krakowie warto odwiedzić z uczniami?

Inf. prasowa komentarzy: 1

Szkolne wycieczki zawsze stanowiły jedną z najlepszych atrakcji na ścieżce edukacji. Dla uczniów jest to szansa na odsapnięcie od nielubianych zajęć, a dla nauczycieli okazja do małych wakacji wraz z wychowankami. Po pewnym czasie jednak najpopularniejsze atrakcje, muzea i cele szkolnych eskapad stają się coraz mniej interesujące i nużące – ile można jeździć do kościoła w Licheniu lub pod warszawską syrenkę? Kraków kryje w sobie wiele atrakcji, które z pewnością wypełnią niejedną szkolną wycieczkę – i wcale nie musi to być Wawel, Sukiennice lub Wieża Mariacka.
Kraków

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Położone przy ulicy św. Wawrzyńca Muzeum Inżynierii Miejskiej jest nie lada atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Niezwykła kolekcja komunikacji miejskiej rodem z XIX wieku, ekspozycja krakowskiego drukarstwa, które obejmuje maszyny od XV do XX wieku, wystawa historycznych, polskich samochodów i motocykli oraz niesamowity klimat starej maszynerii jak w steampunkowych filmach, to coś na co mogą liczyć odwiedzający. A jeśli uczniom lub nauczycielom i tego będzie mało, to w częścią budynku jest Ogród Doświadczeń, w którym można przeprowadzać różne eksperymenty i poszerzyć wiedzę z zakresu inżynierii i mechaniki w praktyce.

HistoryLand

Nauka historii może być jednym z najbardziej ekscytujących przeżyć w życiu – wystarczy do tego odpowiednie podejście i właściwe miejsce. Jednym z takich jest na pewno www.historyland.pl. Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków za pomocą makiet  z klocków Lego przedstawia dzieje kraju, pozwalając przenieść się w sam środek bitwy pod Grunwaldem lub poczuć się jak kapitan okrętu w bitwie pod Oliwą. Na młodzież, dzieci i dorosłych czekają interaktywne elementy oraz niezwykłe doznania w trakcie odkrywania losów narodu Polskiego. Z pewnością wielu uczniów zmieni swoje zdanie, co do historii w szkole i tego, jak ważne są wydarzenia, które rozegrały się nawet 600 lat temu.

Stary kamieniołom Liban

Nieważne, czy jest się dzieckiem, nastolatkiem lub dorosłym – wizyta na planie filmowym jednego z najlepszych filmów wszechczasów, jakim jest „Lista Schindlera” Stevena Spielberga, jest zawsze wielkim przeżyciem. W starym kamieniołomie Liban, gdzie kręcono niektóre sceny produkcji, do dzisiaj została scenografia, wśród której grały takie gwiazdy jak Liam Neeson i Ralph Fiennes. Ze względu jednak na tematykę filmu oraz istotę poruszanych tematów, najlepiej będzie udać się tam ze starszymi, bardziej dojrzałymi uczniami, którzy docenią wartość miejsca. Dla dalszego pogłębienia wiedzy o Oskarze Schindlerze i Holocauście krakowskich Żydów można odwiedzić jeszcze jego starą fabrykę przy ulicy Lipowej.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Dagusia Dagusia

    Wawel to chyba najlepsze miejsce na wycieczki szkolne, no i smocza jama :)