„Matylda i złota rybka” Beaty Majchrzak

„Poznajcie Matyldę, rezolutną dziewczynkę o bujnej wyobraźni, która pewnego dnia poznaje niezwykłą istotę, magiczną rybkę o imieniu Ymmezar. Początkowo wydaje jej się, że to „złota rybka z bajki”, która będzie spełniać kolejne życzenia. Szybko jednak okazuje się, że Ymmezar to istota znacznie potężniejsza, o niezwykłej mocy i królewskim majestacie. Zaprzyjaźnia się z dziewczynką, inspiruje ją do pracy nad sobą, pomaga zmierzyć się z rodzinnym dramatem.

To wspaniała lekcja tolerancji, wrażliwości i życzliwości dla najmłodszych, okraszona doskonałym humorem.

Książka jest adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat”./materiał wydawcy

Na tym moglibyśmy poprzestać. Notka od wydawcy mówi wszystko. I bez cienia przesady.

„Matylda i złota rybka” to niesamowita powieść, którą czyta się szybko i z wielkim zapałem. Historia wciąga najmłodszych czytelników już od pierwszych stron. Jest świetnie napisana, pełna humoru, można się śmiać i jednocześnie mocno wzruszyć…

Bohaterka, którą pokochasz

Wszystko za sprawą małej Matyldy, która strasznie nie lubi jeść ryb.

Pewnego dnia w tak zwany „rybi dzień”, czyli jeden dzień w tygodniu, w którym dziewczynka dostaje na obiad rybę, okazuje się, że na jej talerzu znajduje się coś, czego dziewczynka nigdy, by się nie spodziewała. Widelcem zaczyna „dłubać” magiczną rybkę. Od razu pomyślicie, że jest to pewnie małe żółte stworzonko, które spełni trzy magiczne życzenia.

Jednak nie…

To znacznie bardziej złożona opowieść, która odkrywa pomału swoje tajemnice. I zostawia je nawet na ostatnie strony.

Czytelnik mierzy się z zaskakującymi wątkami nawet na samym końcu czytania, co sprawia, że razem z dziećmi mówimy „aha”, „a, tak to tak”, „niesamowite”.

Fabuła jest świetnie pomyślana. Każdy wątek wprowadzony „po coś”, jako lekcja dla głównej bohaterki. I jednocześnie czytelnika książki.

Wydawca określił wiek odbiorców jako 8-12 lat. My czytaliśmy powieść z niespełna ośmiolatką i dziesięciolatką – i dzieci były zachwycone.

Polecamy wszystkim – małym i dużym! To opowieść o miłości, przyjaźni, akceptacji inności, chorobie, stracie, rozwiązywaniu problemów, marzeniach, planach na przyszłość.

Książka pod naszym patronatem. Jesteśmy dumni, że mogliśmy objąć patronat nad tak piękną i mądrą powieścią.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*