Mattel Skaczące Żabki gra dla całej rodziny

Hop hop żabki to zręcznościowa gra rodzinna, przez producenta polecana dla dzieci od piątego roku życia. My w nią graliśmy z córką w dniu jej czwartych urodzin, jednak bez korzystania z wszystkich opcji (nie włożyliśmy baterii, dzięki temu gra była prostsza).

W skład gry wchodzi:

  • jedno drzewko (składane z kilku elementów – podstawki, pnia, gałęzi),
  • 24 żabki w czterech kolorach dla czterech graczy,
  • 4 wyrzutnie do wystrzeliwania żabek (każda w innym kolorze dla każdego gracza).

SONY DSCGra polega na wstrzeliwaniu żabek na drzewko. Może to nie być proste, zwłaszcza jeśli włożymy do zabawki baterie i w ten sposób uruchomimy machinę – poruszania się ramion drzewka i żabki zaczną spadać. Z tego powodu wybraliśmy zabawę bez uruchomiania machiny poruszania się drzewka. I taką polecamy dla czterolatka a nawet starszych dzieci.

SONY DSC

Nasza czterolatka miała na początku spore problemy, żeby wstrzelić żabkę, jednak po kilkunastu próbach odniosła sukces – kilka żabek znalazło się na drzewku. Budowa żabek jest taka, że łatwo je zaczepić i trudniej im spaść, jeśli rzut nie był precyzyjny. Sam jednak proces wrzucania żabek nie jest najprostszy, może sprawiać trudność dorosłemu, o czym warto pamiętać, kupując tę grę. Jeśli dziecko szybko się zniechęca, lepiej wybrać inną grę lub nastawić się na drobne klopoty.

SONY DSC

Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy.

SONY DSC

Może sprawdzić się również jako rozrywka dla samych dorosłych, na długie jesienne wieczory.

SONY DSC

Wady?

Trudność złożenia drzewka oraz wysoka cena (około 80 złotych)

Dlatego nasza ocena:

 

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Karolina Karolina

    Zabawka ta jest świetna, tylko trochę monotonna melodia, która szybko może się znudzić a mniejsze dzieci drażnić a nawet straszyć je.