Materace nawierzchniowe dla całej rodziny – jakie wybrać dla rodziców, a jakie dla dzieci?

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Wygodny sen jest podstawą dobrego samopoczucia oraz efektywności w ciągu dnia. Dzięki nowoczesnym produktom, dostępnym w sklepach wnętrzarskich, specjalizujących się w aranżacji sypialni możemy poprawić jakość wypoczynku niezależnie od warunków, jakie posiadamy. Niewielkie przestrzenie, ograniczona możliwość wydatkowania? Zakup nowego materaca może okazać się wyzwaniem ponad nasze możliwości. Na przeciw potrzebom osób, które nie chcą wydawać dużo lub nie mają miejsca na tradycyjną sypialnię wychodzą producenci materacy, oferując toppery. To świetny sposób na poprawę jakości snu całej rodziny przy niewielkich kosztach.

Materace nawierzchniowe – toppery. Po co je stosujemy?

Materace nawierzchniowe są niewielkiej grubości, lekkimi, najczęściej z możliwością zrolowania materacami, które stosujemy jako dodatkową warstwę na materac, sofę lub inną powierzchnię spania. Posiadający grubość od około 5 do 8 cm materac nawierzchniowy może wpłynąć na podniesienie komfortu wypoczynku. Nowoczesne produkty pozwalają zmiękczyć lub utwardzić powierzchnię snu, a także poprawić cyrkulację powietrza. Stosujemy je najczęściej na materac główny jako warstwę, zmieniającą poziom twardości oraz pozwalającą zwiększyć jakość wypoczynku w przypadku odkształceń, powstałych na skutek zużycia materaca. Toppery dostępne są w wielu rozmiarach, pasujących zarówno do łóżek pojedynczych jak i dwuosobowych jak np. https://sleepinghouse.pl/21-materace-nawierzchniowe. Dzięki temu można dopasować je zarówno do użytku przez dzieci, jak i rodziców.

Materac nawierzchniowy dla dziecka – jak wybrać?

Dzieci oraz osoby szczupłe, ważące nie więcej niż 50 kg powinny spać na materacu miękkim (H1). Komfort wypoczynku najmłodszych bywa zaburzony, jeśli dziecko śpi na meblu rozkładanym lub tapczanie, posiadającym wbudowany materac. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest dokupienie materaca nawierzchniowego (toppera), który zmiękczy powierzchnię spania oraz ujednolici ją, pozbawiając dziecko dyskomfortu, wynikającego z nierówności. Materac nawierzchniowy Alt firmy Hilding posiada wysokiej klasy piankę termoelastyczną, a także piankę FlexiFoam, które doskonale dopasowują się do sylwetki, otulając ją komfortowo i pozwalając na odczucie miękkiego zatapiania się w materac. Dla dzieci jest to szczególnie ważne.

Większy komfort to przyjemniejsze i szybsze zasypianie. Czy miękki topper nie wpłynie na tworzenie się wad postawy? Dzieci o wadze poniżej 50 kg mogą korzystać z miękkich topperów bez ryzyka powstania wad postawy. Twardszy materac można wybrać dla starszych dzieci. Jeśli poszukujesz produktu dla dziecka w wieku szkolnym lub przedszkolnym, poziom twardości H2 będzie odpowiedni. Dla dziecka warto wybrać topper w zdejmowanym do prania pokrowcu o właściwościach antyalergicznych. Świetnie sprawdzi się materac nawierzchniowy nieprzemakalny.

Toppery dla osób dorosłych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli chcesz przedłużyć trwałość materaca, który jest produktem wysokiej jakości, jak https://sleepinghouse.pl/12-materace lub zmodyfikować poziom twardości wybór materaca nawierzchniowego jest najlepszą z możliwości. Osoby dorosłe oraz pary o znacznej różnicy wagi nie będą wysypiały się zarówno na zbyt miękkim, jak i zbyt twardym materacu. Warto więc zastosować rozwiązanie pośrednie. Materac Bass z oferty producenta Hilding posiada sprężystą piankę Velvet Touch, poprawiającą komfort wypoczynku par. Elastyczność oraz podwyższenie poziomu twardości materaca pozwolą na zdrowszy i bardziej komfortowy sen osobom, ważącym powyżej 50 kg. Warto zwrócić uwagę również na jakość oraz właściwości pokrowca toppera. Powinien być antyalergiczny (zarówno przy wyborze dla dorosłych, jak i dla dzieci) oraz zdejmowany do prania.

Wybieramy topper – jaka różnica przy zakupie na materac i na sofę?

Nie wysypiasz się, bo czujesz nierówności elementów rozłożonej kanapy? Masz wrażenie, że jej pokrycie nie przepuszcza powietrza i jest Ci niewygodnie i za gorąco? Materac nawierzchniowy rozwiąże te problemy. Wybierając topper, wyrównujący powierzchnię spania oraz wyposażony w warstwę pianki wysokoelastycznej z efektem chłodzącym, zmienisz jakość wypoczynku diametralnie. Materac nawierzchniowy Tenor od Hilding ma 6 cm grubości i dostępny jest we wszystkich, standardowych rozmiarach, pasujących do łóżek pojedynczych oraz dwuosobowych (80, 90, 100, 120, 140, 160, 180 i 200 cm szerokości). Wybierając materac nawierzchniowy jako warstwę wierzchnią na sofę, zdecydowanie warto skłonić się ku produktowi, wyrównującemu powierzchnię snu. Jeśli chcesz zmienić twardość powierzchni snu, kładąc topper na materac wybierz produkt, który zwiększy lub zmniejszy jego poziom twardości. Topper musi mieć taki sam rozmiar jak warstwa, znajdująca się pod nim.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.