„Martynka. Ulubione opowieści”

Z opowieści o małej dziewczynce imieniem Martynka bije ciepło i pozytywna energia. Z pewnością dlatego perypetie Martynki pokochały tysiące dzieci i rodziców na całym świecie. Znaczenie ma również niewątpliwie to, że wystarczy jedna historia, opowiadanie, by poczuć „realność” tej postaci, jej postawę, poczucie humoru, które sprawiają, że maluchy Martynkę szybko akceptują, a zapytane, czy chciałby mieć taką koleżankę, twierdząco kiwają głową….I trudno się im dziwić.

Historie o Martynce kierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, doskonale odpowiadają na potrzebę maluchów do poznawania świata i rozumienia istniejących w nim zależności. Martynka i jej historie opowiadają, jak radzić sobie z problemami, jak mimo przeciwności losu być szczęśliwym. Tłumaczą podstawowe zjawiska i towarzyszące im emocje.

martynka-ulubione-opowiesci-audiobook-cd-b-iext9816887Mała dziewczynka jest wesoła, bywa smutna i zatroskana. Żyje nie w idealnym świecie, ale tak zmierza się z rzeczywistością, że staje się ona łatwiejsza w zrozumieniu, a nawet w polubieniu tego, co wydaje się pozornie trudne w zaakceptowaniu.

Na audiobooku, który został przygotowany z dużą starannością, znajdziemy opowieści „Kochana mamusia”, „Wizyta doktora”, „Nauka jazdy konnej”, „Martynka w szkole” oraz „Martynka nad morzem”.

Zmagania Martynki pozwalają uporać się dziecku ze smutkami, frustracjami i ograniczeniami. Utożsamiając się z sympatyczną bohaterką, dzieci mogą oswoić rzeczywistość, która z różnych powodów często je przerasta, a przy tym po prostu świetnie się bawić.

Dziękujemy wydawnictwu Publicat za udostępnienie egzemplarza audiobooka do recenzji.

 

KONKURS: Uwaga, mamy dla Was jeden egzemplarz  powyższego audiobooka, który możecie wygrać w konkursie! Napiszcie w komentarzu pod tym wpisem, czym dla dzieci jest przyjaźń, czego maluchy mogą się nauczyć od bliskich sercu rówieśników :). Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona! Na Wasze odpowiedzi czekamy do 25 kwietnia! Uwaga,pamiętajcie, by wpisać prawidłowy adres e-mail, tylko w ten sposób będziemy mogli skontaktować się ze zwycięzcą konkursu!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. olka k olka k

  Przyjaźń jest najważniejsza. Nie tylko w świecie dorosłych. Pozwala nauczyć malucha współpracy, dogadywania się z rówieśnikami, ustępowania, szukania kompromisów. Pokazuje jak być z drugą osobą na tych samych warunkach, bez podziału na dorosły i dziecko

 2. winiarki winiarki

  Przyjaźń dla dzieci jest szczęściem wielkim, otacza je jak wody kropelki.
  Współpracy nauczy się maluch każdy, gdy będzie z przyjacielem zawżdy.
  Gdy liczyć mogą dzieci na dzieci, to dobrym przykładem dla nas świeci.
  Potrafią się dzielić swoją własnością i bawią się razem z pełną radością.
  Chętnie pomogą swoim towarzyszom , niejedną burzę razem uciszą.
  Lepszymi ludźmi będą w przyszłości , gdy w ich dzieciństwie przyjaźń zagości.

 3. ikso ikso

  Myślę, że dzieci najwięcej się uczą, gdy mogą prebywać w normalnym świecie, gdzie obowiązują normalne zasady….Rodzice często im tego nie zapewniają.

 4. anka8661 anka8661

  Moim zdaniem dziecienca przyjażń jest jedną z cenniejszych rzeczy. Uczy malucha dzielenia się wszystkim, zaufania drugiemu dziecku, a także pomocy w potrzebie. Takie dziecięce przyjażnie potrafią trwać latami i są ważne dla rozwoju dziecka.

 5. mama Martynki mama Martynki

  Każde dziecko o tym wie,
  Że bez przyjaciela źle
  Kiedy dobry humor ma
  W różne gry z nim zaraz gra
  Ale kiedy smutno, źle
  Przyjaciel wnet pocieszy je

  Swe tajemnice może mu zwierzyć
  Że ich dotrzyma, będzie mu wierzyć
  Gdy ma problemy albo kłopoty
  Przyjaciel się zaraz bierze do roboty
  I uśmiech już znowu na buzi zagości
  Więc nikt się już dalej wcale nie złości

  Bez przyjaciela dziecko twe małe
  Z zabawek nie cieszyłoby się wcale
  Bo przyjaciel to jest taki skarb
  Że więcej niż złoto i srebro jest wart.

 6. mama Hani i Dominiki mama Hani i Dominiki

  Przyjaźń jest ważna w życiu każdego człowieka i tego dużego i tego małego. Dzieci od swoich przyjaciół uczą się wszystkiego. Przejmuja i te dobre ale też i te złe cechy, jednak mimo wszystko przyjaźń pokazuje, że nie można być samolubem i dobrze mieć kogoś bliskiemu swemu sercu. Prawdziwa przyjaźń uczy dobroci, kompromisu, radości, empatii i wielu wielu innych pozytywnych cech. Przyjaźń jest bardzo cenna i każdy powinien mieć prawdziwego przyjaciela.

 7. Rakowa Rakowa

  Dziecięca przyjaźń to pierwsza „warunkowa” relacja z bliźnim. Oto spotyka się dwoje małych ludzi, przeświadczonych o swojej wyjątkowości i o tym,że są pępkiem świata ( maminego świata-dodajmy) . Nie zdobędą przyjaciela, nie mając nic do zaoferowania. Przyjaźń to nie tylko lojalność , wspólne spędzanie czasu i wesołe zabawy, ale także ważna nauka- przegrywania, wybaczania, przepraszania, poświęcenia. Nie każdy wybacza tak szybko i łatwo jak mama. Nie każdy poświęci dla ciebie wszystko. Czasem trzeba spuścić z tonu, nie zawsze można postawić na swoim. Czasem dojdzie do rękoczynów, łez i obrażania, jednak koniec końców- nauczy to radzenia sobie z trudnymi emocjami i osiągania kompromisów. Myślę,że dziecięca przyjaźń to pierwsza lekcja prawdziwego życia.

 8. mamakacpra mamakacpra

  Przyjaźń dla maluchów jest rzeczą o wiela ważniejszą, niż stos najdroższych zabawek. To z najlepszym przyjacielem maluch porozmawia o ulubionym bajkowym bohaterze, to z przyjacielem maluch będzie podbijał miasta i ratował księżniczki z zamków i to z nim będzie porównywał siniaki i blizny świadczące o ich męstwie. Taka przyjaźń to jednak nie tylko zabawa, maluch podzieli się ze swoim przyjacielem ostatnim ciastkiem, pomoże mu wstac, kiedy ten upadnie albo wymieni się z nim zabawkami na weekend. Nam, dorosłym kompromisy, bezinteresowność, szczery uśmiech i bujanie w obłokach ciężko przychodzą, takie maluchy pokazują, że to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, bo przecież dzieci czerpią z tego wiele radości i to nie tylko dzieci uczą się od siebie ale i my od nich.

 9. Ania Ania

  Przyjaźń jest dla dzieci silną więzią łączącą je z innymi. To pierwsza (oczywiście zaraz po więzi z rodzicami) ważna relacja w ich życiu, dzięki której same czują się szczęśliwe i akceptowane, a także uczą się tolerancji i szacunku dla drugiej osoby. Przyjaźń to nie tylko wspólna zabawa, ale też wspólne rozwiązywanie pierwszych problemów, pomoc w potrzebie. To z przyjacielem dziecko potrafi spędzać długie godziny na podwórku czy w piaskownicy, to jemu też może się poskarżyć, gdy coś mu wychodzi lub ktoś mu dokucza. To na niego może liczyć i musi się nauczyć, że musi postępować tak samo w stosunku do drugiego człowieka – musi sam być przyjacielem.
  Dziecięca przyjaźń to niewidzialna nić, która zbliża do siebie dwoje maluchów: pozwala razem cieszyć się, ale i smucić. Nić, która stanie się silna i wytrzyma wszystko, jeśli będą o nią wspólnie dbać.

 10. Aniaitosia Aniaitosia

  Moja Tosia ma 4 latka i jeszcze nie do konca wie co to jest przyjazn. Nie chce wbijac jej do glowy definicji przyjazni bo to nie o to chodzi, przyjdzie czas ze sama kiedys do tego dojdzie. Ale pewnej soboty po wizycie moje kolezanki z synkiem, Tosia powiedziala: wiesz muniu, jestes moja przyjaciolka wiec ci powiem, zakochalam sie w Konradzie ale nie mow o tym nikomu…. Zachowalam powazna mine choc na usta cisnal mi sie szeroki usmiech i powaznym tonem powiedzialam :) nikomu nie powiem to bedzie nasza tajemnica. Pozdrawiam serdecznie wszystkich przyjaciol

 11. Pulpecik Pulpecik

  Dzieci potrafią zaprzyjaźnić się ze wszystkimi, potrafią nawiązać tą więź z prawie każdym, prawie wszędzie. Np. w przedszkolu, poznają nowego kolegę, zazwyczaj potrafią się z nim bawić po kilku minutach, po kilku godzinach będą już o sobie wiedzieć prawie wszystko, a po kilku dniach nie będzie ich się dało rozdzielić. To co wyróżnia dziecięcą przyjaźń to, to że jest szczera i niebojąca się o brak zaufania drugiej osoby.

 12. OjciecPolak OjciecPolak

  Dziecięca przyjaźń stawia inne wymagania, niż ta, którą zawieramy jako dorośli. Kiedy byłem mały, zaprzyjaźniłem się z pewnym chłopcem. Miałem kochających rodziców i dostatnie życie- on wychowywany był przez niezbyt zaradną mamę. Przez kilka lat stanowiliśmy naprawdę zgrany duet! Byliśmy nierozłączni nawet, kiedy on nie zdał do następnej klasy i nie chodziliśmy już razem na lekcje. Nasze drogi zaczęły się rozchodzić, kiedy ja poszedłem do liceum, a on, rok później- do zawodówki. Kiedy zdałem na studia, mój dziecięcy przyjaciel już pracował. Ja skończyłem studia i zacząłem pracę, mam dom, rodzinę. On wyjechał z kraju „za chlebem”. Sporadycznie kontaktujemy się ze sobą- w ramach pewnego sentymentu. Po co ta opowieść? Już tłumaczę:) Dziś- jak większość dorosłych, wybieram przyjaciół odpowiadających mi pod wieloma względami- intelektualnym, zainteresowań, o podobnym statusie. Oceniam „przydatność” relacji, szanse na jej przetrwanie. A wtedy? No cóż- pluł dalej i celniej niż wszyscy inni chłopcy z podwórka.

 13. kdkoraliki kdkoraliki

  Przyjaźń pozwala dziecku wzrastać w poczuciu własnej wartości i szacunku dla innych. Pozwala dzielić radości i smutki, wygłupiać się, wyszaleć, porozmawiać, zrozumieć siebie i świat. Jak mawiał Jim Morrison „Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.” Tego każdy z nas życzy swojemu dziecku. Chciałabym, żeby mój synek uważał mnie za jednego ze swoim przyjaciół

 14. Piotr Piotr

  Przyjaźń dzieci to opakowana w beztroskę i bezwstydność relacja, o której marzą dorośli zniewoleni siecią konwenansów i sztucznych gestów. Jej interesowność stanowi fundament istnienia, który z biegiem lat jest coraz bardziej ukrywany jako rzekoma skaza podważająca sens całej relacji. Przyjaźń dzieci nie zna powinności i schematów. Mieści w swych ramach skrajne, niekiedy negatywne emocje. I ku zdziwieniu dorosłych jest dzięki temu trwalsza niż są w stanie to sobie wyobrazić.

 15. aga aga

  Przyjaźń jest bardzo ważna i cenna w życiu. Dla dziecka przyjaciel to przede wszystkim towarzysz zabaw, poznawania nowych rzeczy i przeżywania przygód. Od swojego przyjaciela dziecko uczy się nowych zabaw, nowych słów, nieznanych rzeczy.

 16. Ajlona Ajlona

  „Przyjaźń ciociu to taka magia między ludźmi” – powiedział mój 4-letni mały przyjaciel. Wydaje mi się, że to bardzo dobre określenie. Między przyjaciółmi zawsze istnieje to niesamowite „coć”. Przyjaciel w życiu każdego dziecka odgrywa ogromną rolę – razem z przyjacielem ciekawiej odkrywa się świat, przyjaciel zawsze odwiedzi gdy jest się chorym, powie coś śmiesznego gdy jest smutno bądź przykro. Przyjaciel podzieli się drugim śniadaniem, pomoże gdy będzie się potrzebować wsparcia, otrze łzy i powie „Już wszystko w porządku?”. Z przyjacielem można RAZEM odkrywać jak piękny jest świat i ludzie wokół.

  • sosrodzice sosrodzice

   Dziękujemy Wam wszystkim za odpowiedzi! :) Nagroda wędruje do Mamy Kacpra! Gratulujemy serdecznie!

Zobacz również