Manicure hybrydowy w ciąży – można czy nie można?

Czy manicure hybrydowe w ciąży to dobry pomysł? Czy zabieg ten nie zaszkodzi rozwijającemu się maluszkowi?

paznokcie hybrydowe w ciąży

Ciąża i zabiegi kosmetyczne

Warto o siebie dbać. To daje nam poczucie mocy. Sprawia, że nie zapominamy, że jesteśmy kobietami i lubimy robić coś dla siebie. Tak po prostu! Nic dziwnego, że pragniemy też zadbać o wygląd swoich dłoni. Jednak często martwimy się, czy to bezpieczne. Zwłaszcza w tym szczególnym czasie, w którym aktualnie się znajdujemy.

Czy zabiegi kosmetyczne w ciąży można kontynuować? Chodzić do ulubionej kosmetyczki? Jak brzmi odpowiedź na to pytanie….? To oczywiście zależy. W wielu przypadkach niestety nie. Ciąża jest przeciwwskazaniem do wielu zabiegów. Jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o manicure hybrydowy w ciąży?

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Należałoby zacząć od tego, czy manicure hybrydowy jest w ogóle bezpieczny? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i oczywista. Bo co prawda jest to zabieg popularny i jeśli jest wykonywany w dobrym, renomowanym miejscu przy użyciu profesjonalnego sprzętu, to generalnie nie ma większych powodów do niepokoju. Jednak jest pewne „ale”…

Z drugiej bowiem strony istnieją najnowsze wyniki badań, które wskazują, że pewne ryzyko jednak istnieje. Wszystko z uwagi na używanie lamp UV, które niestety mogą uszkadzać ludzkie DNA i doprowadzać do szkodliwych mutacji.

Poza tym sama technika wykonywania hybryd ma wpływ na strukturę paznokcia. Potrzeba bowiem zmatowienia płytki, poprzez szlifowanie i zdjęcie górnej warstwy płytki. W konsekwencji tego płytka paznokcia staje się delikatna, cienka i po zdjęciu hybryd niestety narażona na uszkodzenia.

Czy manicure hybrydowy w ciąży jest bezpieczny?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania manicure hybrydowego w ciąży. Uważa się, że zabieg ten jest bezpieczny.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tym szczególnym czasie, jakim jest ciąża, kobieta może inaczej reagować na zabiegi kosmetyczne. Jej paznokcie mogą być słabsze niż zazwyczaj. Mogą też na przykład szybciej rosnąć, wymuszając tym samym powtarzanie zabiegu częściej.

Badania pokazują, że manicure hybrydowe nie stanowi zagrożenia dla kobiet w ciąży, ani dla rozwijającego się dziecka. Promieniowanie UV emitowane przez urządzenie nie wpływa na rozwój ciąży, nie ma też wpływu na dziecko. Mimo to wiele kobiet jednak woli chuchać na zimne i rezygnuje z hybryd.

Jeśli jednak chcemy nosić hybrydy w ciąży zadbajmy o to, by paznokcie były pielęgnowane w odpowiednim salonie. Wysoki standard usług jest po prostu kluczowy, podobnie jak dbanie o higienę – to rzecz absolutnie podstawowa.

Czy hybrydy do porodu to dobry pomysł?

Nieco inaczej wygląda sytuacja przy porodzie. O ile w ciąży noszenie hybryd nie powinno być negowane, o tyle podczas porodu zaleca się kobiecie naturalne paznokcie, najlepiej pomalowane naturalnym, przezroczystym lakierem. To ważne, by lekarz mógł, w razie komplikacji przy porodzie, ocenić stan rodzącej. Zasinienie paznokci to ważny sygnał alarmujący. Druga sprawa to zakładanie pulsoksymetru, które w przypadku hybrydy na paznokciach może być utrudnione.

Jeśli natomiast chcemy mieć hybrydy na stopach, nic nie stoi na przeszkodzie. Paznokcie u stóp możemy malować zarówno w ciąży, jak i przed porodem tak, jak sobie wymarzymy. Nie ma tu żadnych przeciwwskazań.

Można czy nie można?

Podsumowując: manicure hybrydowy na stopach jest dopuszczalny w ciąży i w trakcie porodu. Na kilka tygodni przed porodem lepiej zrezygnować z hybryd na paznokciach na dłoniach: by nie utrudniać pracy lekarzom.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.