Mama zaobserwowała, że jej mleko z dnia na dzień z białego zmieniło się na żółte. Okazało się, że powodem jest…

Mleko mamy zmienia się. Nie tylko w pierwszych tygodniach życia, kiedy powstaje siara, później mleko przejściowe, a na końcu mleko właściwe. Mleko może mieć inny skład także podczas kolejnych karmień tego samego dnia. Zmienia się również w trakcie choroby dziecka, co unaoczniła na zdjęciu jedna z mam, publikując zdjęcie w internecie.

Ashlee Chase pokazała, że karmienie piersią ma sens, nawet w przypadku „starszego”, bo 7miesięcznego niemowlaka, publikując zdjęcie żółtego mleka produkowanego w trakcie choroby dziecka. Dla porównania zamieściła również białe mleko sprzed kilku dni, kiedy jej córka była zdrowa.

Początkowo kobieta była zaniepokojona zmianą koloru mleka. Skonsultowała sprawę z pediatrą. Ten ją uspokoił, tłumacząc, że zmiana koloru mleka ma związek z gorączką, czyli toczącą się infekcją w ciele córki. Żółte mleko zawiera większą ilość tłuszczu i przeciwciał, które mają przyspieszyć powrót do zdrowia córeczki Ashlee.

Kolejny dowód na doskonałość natury…

 

źródło

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.