„Mały geniusz. Piękny umysł dziecka”

Tomasz Gowin

książka ilustrowana wspomagająca rehabilitację dzieci niedowidzących
ISBN: 978-83-7805-666-9
Oprawa: miękka
Format: 210×145 mm
Liczba stron: 30
Premiera: 2 kwietnia 2013
Cena: 20 zł

Maly_geniusz-okladkaKsiążeczka „Mały geniusz. Piękny umysł dziecka ” jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, już od pierwszych tygodni ich życia. Książeczka składa się z 12 plansz z kontrastami. Każdej towarzyszy instrukcja do danego ćwiczenia i opis jego zalet.

Noworodki nie postrzegają świata tak, jak dorosły człowiek. Obraz, który widzą, jest zamazany, rozmyty. Po kilku tygodniach to zaczyna się zmieniać, widzenie staje się ostrzejsze.

Zadaniem książeczki zawierającej kontrasty jest wspomaganie rozwoju dzieci poprzez stymulację bardzo ważnego zmysłu, jakim jest właśnie wzrok. Gdy już od pierwszych tygodni życia dziecka rodzice będą odpowiednio się nim zajmować, może to zaowocować w jego dalszym życiu – ułatwić naukę, przyswajanie wiedzy, rozwijać wyobraźnię.

Stymulacja wzrokowa polega na pokazywaniu dziecku obrazków (czarnych na białym tle) lub umieszczaniu ich w jego otoczeniu, w miejscu, w którym będą dla niego łatwo dostrzegalne.

Warto szukać nowych sposobów na jeszcze bardzie efektywne spędzanie czasu z niemowlakiem. Starania rodziców na pewno zaowocują w przyszłości, a efekty będą widoczne w całym dorosłym życiu dziecka.

„Książeczka, którą mają Państwo w rękach, to produkt stworzony z myślą o niemowlętach i świetnie do nich dostosowany. Obrazki wspomagają rozwój zmysłu wzroku poprzez ukazanie dzieciom kontrastów, które nie tylko przyciągają ich uwagę, lecz także pozwalają im się skupić na tym, co widzą i pomagają dojrzewać części mózgu odpowiedzialnej za obróbkę obrazów. Jest to produkt godny polecenia, świetny dla starszych niemowląt od 3. miesiąca życia.”
Natalia Minge, psycholog dziecięcy

Sosrodzice.pl to patron medialny książki.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.