Maluch w podróży – fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy

Inf. prasowa komentarzy: 0

Bezpieczeństwo i komfort malucha podczas podróży to ważne kwestie, o które warto zadbać. Wybierając fotelik samochodowy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. O czym należy pamiętać? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Bezpieczeństwo w podróży

Najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać jest bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Mogą to zapewnić jedynie foteliki, które posiadają odpowiednie systemy zabezpieczeń i są wykonane z najwyższą starannością. Nowoczesna technologia BeSafe zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ochrona przed zderzeniem bocznym, zagłówek z pochłaniaczem energii oraz wskaźniki informujące o poprawnym zamontowaniu to rozwiązania, które pomagają zapewnić podróżującemu maluchowi jak największy poziom bezpieczeństwa.

Tego rodzaju foteliki posiadają zatwierdzenia zgodnie z aktualnymi przepisami i standardami Unii Europejskiej. Warto zwracać uwagę na oznaczenia i certyfikaty, które mówią o jakości wykonania fotelika i systemach zabezpieczających.

Komfort malucha

Kiedy dziecku jest niewygodnie cierpi nie tylko ono, ale również kierowca i inni pasażerowie. Fotelik powinien zapewniać maluchowi maksimum komfortu. Jest to możliwe dzięki specjalnym rozwiązaniom, które zostały stworzone specjalnie z myślą o małych podróżujących.

Dobry fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy powinien posiadać nakładki ramienne zapewniające dziecku swobodny ruch, regulowany zagłówek oraz regulowaną przestrzeń na nogi. Dzięki temu dziecko może poczuć się komfortowo niezależnie od dystansu podróży.

Dobrej jakości fotelik powinien umożliwiać dostosowanie ustawień do potrzeb dziecka. Dzięki temu maluch będzie zadowolony, a podróż odbędzie się w miłej atmosferze dla wszystkich osób znajdujących się w samochodzie.

Warto wybierać foteliki, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających wygodę dziecku. Maluch powinien w takim foteliku czuć się dobrze, aby nawet najdłuższe podróże nie były dla niego trudnym przeżyciem. Fotelik dobrej jakości to gwarancja zadowolenia rodziców i dziecka.

Fotelik na długie lata

Zakup fotelika z pewnością nie należy do ulubionych czynności wielu rodziców. Warto więc inwestować w takie produkty, które będą rosły razem z dzieckiem i posłużą mu przez kilka lat. Jeden fotelik dla dziecka od 6 miesiąca do 4 lat? Tak, to możliwe. Jeśli chcesz kupić porządny fotelik na kilka lat, zwróć uwagę na jego funkcje. Kilkustopniowy zagłówek, regulowana przestrzeń na nogi to rozwiązania, których należy poszukiwać podczas zakupu fotelika.

Warto także zwrócić uwagę na jakość materiału oraz staranność wykonania. Jeśli będą na wysokim poziomie, dziecko będzie mogło korzystać z fotelika przez kilka lat. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, z którego niewątpliwie warto skorzystać. Wybierając fotelik zwróć uwagę na oznaczenia informujące o tym, dla jakiego wieku jest on przeznaczony.

Wygoda dla rodziców

Fotelik powinien umożliwiać wygodną instalację i obsługę. Skomplikowane systemy to zazwyczaj złe rozwiązanie. Każdy rodzice chce mieć pewność, że zrobił wszystko tak jak należy. Aby wiedzieć, że fotelik jest zamontowany prawidłowo, warto wybrać taki informujący o poprawności montażu. Ciekawym rozwiązaniem sa foteliki z oddzielną bazą. Dzięki temu można szybko i wygodnie przenosić je pomiędzy samochodami.

Kolejna przydatna funkcja to instalacja na jedno kliknięcie. Wybierając fotelik warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada innowacyjny system Acitve Rectract Harness. Ten system automatycznie dociąga uprząż fotelika, dzięki czemu rodzic ma większą pewność, że odpowiednio zabezpieczył dziecko przed podróżą.

Odpowiednio wybrany fotelik to gwarancja spokoju rodzica. Bezpieczeństwo i komfort dziecka są przecież najważniejsze, a to może zapewnić tylko dobrej jakości fotelik samochodowy. Chcesz poczuć spokój podczas podróży? Dokonaj rozsądnego wyboru a na pewno się nie zawiedziesz.

Tyłem do kierunku jazdy

Wielu rodziców zastanawia się, do kiedy maluch powinien podróżować tyłem do kierunku jazdy. Okazuje się, że najlepiej jak najdłużej. Ta pozycja jest dla dziecka dużo bardziej bezpieczna w przypadku poważnych wypadków samochodowych. Podczas zderzenia siła rozkładana jest na całą powierzchnię pleców, co pozwala zabezpieczyć malucha przed poważnymi skutkami wypadku.

Dziecko, które podróżuje przodem do kierunku jazdy jest chronione znacznie słabiej. W przypadku zderzenia główka malucha leci gwałtownie do przodu, a następnie odchyla się znowu do góry.

Nie jest to bezpieczna sytuacja, powoduje bowiem wysokie ryzyko powstania poważnych uszkodzeń ciała dziecka. Wybierając fotelik szukaj więc modelu, który umożliwi dziecku podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej.

Profesjonalne foteliki przodem i tyłem do kierunku jazdy znajdziesz tutaj: https://www.besafe.com.pl

 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.